BioWare pragnie współczesności

Michał Stopa

06.07.2009 18:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wywiadzie dla portalu GamesIndustry.biz, Ray Muzyka, przedstawiciel znanego studia BioWare zajmującego się grami RPG, stwierdził, że być może niedługo jego firma skupi się na tworzeniu gier umieszczonych w czasach obecnych zamiast światów fantasy czy science-fiction.

Gdy redakcja portalu zapytała Raya, czy jest zbyt wcześnie na zejście ze znajomego terytorium, odpowiedział:

"Nie. Jesteśmy zainteresowani różnorakimi środowiskami gry. Już wcześniej próbowaliśmy kilku innych. Świat Jade Empire znacząco różnił się od, na przykład, Mass Effect czy Dragon Age. Zainteresowaliśmy się współczesnością. Nie ogłosiliśmy jeszcze nic, co korzystałoby z tej tematyki, ale myślę, że zawiera ona wiele interesujących okazji".

Studio, które niedawno zostało złączone z zespołem Mythic, ma ponoć pracować nad nową, nieogłoszoną jeszcze grą, ale informacje dotyczące tej produkcji nie zostaną udostępnione prawdopodobnie aż do następnego roku.

Do tego czasu, BioWare być może będzie mieć dostęp do devkitów Project Natal i różdżki PS3. Jak powiedział Muzyka, obie te technologie dostarczają ekscytujących możliwości dla firmy doświadczonej w prezentowaniu fabuły.

"Jest to bardzo interesujące. Natal zwłaszcza wygląda na ciekawe rozszerzenie platformy. Myślę, że to naprawdę kapitalny pomysł. Sądzę, że nadaje się do użycia w emocjonalnej narracji oraz w grach fabularnych. Jednym ze sposobów na wykorzystanie go jest, jak podejrzewam, dopełnienie charakteryzacji postaci".

"Jest to więc coś, czym chętnie byśmy się zajęli. Nie udostępniliśmy jeszcze żadnych oświadczeń ani nic, ale jest to dla nas dość intrygująca technologia, której możliwości chcielibyśmy zbadać".

fot.: BioWare

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)