Biały iPhone a'la Adam Słodowy za 279 USD

Biały iPhone a'la Adam Słodowy za 279 USD

marcindmjqtx
19.11.2010 09:00, aktualizacja: 07.01.2016 12:59

Białych iPhone'ów 4 nie ma. Przynajmniej jeszcze nie ma w sprzedaży. Inaczej; Apple nie wypuściło jeszcze białych iPhone'ów na rynek. Bo kupić już je można; w częściach do samodzielnego montażu.

Ma 17 lat, nazywa się Fei Lam, mieszka w Queens, w Nowym Jorku i od paru dni jest na ustach wszystkich, spędzając sen z powiek prawnikom Apple. Zaradny amerykański nastolatek pochodzenia chińskiego miał dość czekania na białą wersję popularnego smartfona i znalazł w sieci producenta interfejsu, jedną z fabryk Foxconn, gdzie zamówił wszystkie części składowe w kolorze białym. Po czym, jak łatwo się domyślić, zaczął dystrybuować go via Internet w cenie 299 dolarów za zestaw. Obecnie interes tak dobrze idzie, że obniżył kwotę do 279 dolarów i zarobił do tej pory około 130 tysięcy dolarów. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Foxconn jest koncernem produkującym iPhone'y na zlecenie Apple. Prawnicy anonimowego podmiotu (podejrzewa się, że to Apple) chroniącego znaki towarowe ślą maile do młodego przedsiębiorcy, informując o tym, że "kupuje kradzione dobra i powinien natychmiast zaprzestać dalszej działalności", dalej; próbują zablokować wszelkimi możliwymi sposobami sprzedaż zestawów części na e-Bayu. Lam zatrudnił własnego prawnika i poinformował, że strony nie zamierza zamykać, a iPhone'a w kolorze białym dalej będzie sprzedawał w dotychczasowej formie.

Ciekawostką jest fakt, że młody Amerykanin chińskiego pochodzenia zbierał na studia ekonomiczne, albo informatyczne na Uniwersytecie Nowojorskim. Widać, nie tylko Polak potrafi.

Źródło: whiteiPhone4Now

Jarosław Senator

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)