Bethesda vs. Interplay - pozew na podstawie falloutowej wiki

Bethesda vs. Interplay - pozew na podstawie falloutowej wiki

Bethesda vs. Interplay - pozew na podstawie falloutowej wiki
marcindmjqtx
15.09.2009 10:53, aktualizacja: 07.01.2016 16:29

Serwis Shacknews opublikował trochę więcej szczegółów na temat prawnej batalii Bethesdy i Interplaya w sprawie praw do Fallouta Online oraz do oryginalnych Falloutów, tym razem z cytatami z samych pozwów. Co ciekawe, jeden z cytatów wydał mi się dość znajomy.

Bethesda twierdzi, że choć Interplay oficjalnie nie ogłosił na razie, że tworzony przez niego MMORPG dzieje się w świecie Fallouta, to kryptonim Project V13 odnosi się do Vault 13 (Krypty 13), czyli "zarówno początkowej lokacji, jak i pierwotnego tytułu roboczego oryginalnego Fallouta., więc jest to również naruszenie jej znaku handlowego.

Jak się okazuje, zdanie to (a może i całe uzasadnienie pozwu?) oparto na FAQ dotyczącym gry w założonej przeze mnie falloutowej wiki (co ewidentnie widać w google). Do tej pory wiedziałem, że z mojej wiki jako źródła informacji o świecie Fallouta korzystali deweloperzy z Bethesdy i Obsidiana. Cóż, najwyraźniej prawnicy również.

Co wiadomo nowego oprócz powyższego, łechczącego moje ego faktu? Pierwotna umowa z Bethesdą pozwalała Interplayowi wydać falloutowego MMORPGa jedynie na PC. Dwa dni przed 4 kwietnia, czyli datą, po której, w wypadku niespełnienia przez Interplay wymogów finansowych, umowa wygasała, Interplay wysłał do Bethesdy list zapewniający, że wymogi są spełnione (ale bez żadnych na to dowodów) i proszący o zmianę umowy tak, aby gra mogła ukazać się również na konsolach. Bethesda odmówiła i uznała, że Interplayowi nie udało się zgromadzić wymaganych 30 milionów dolarów. Pogwałceniem umowy było również według niej zlecenie części prac nad grą bułgarskiej firmie Masthead Studios.

Jeśli chodzi o pozew dotyczący dystrybucji przez Interplay oryginalnych części serii, to, co ciekawe, znalazła się tam wzmianka nie tylko o amerykańskiej Fallout Trilogy i brytyjskiej Fallout Collection, ale i o wydawanej przez CD Projekt Sadze Fallout. Wszystkie one mają być pogwałceniem znaków handlowych i umowy między firmami. Ciekawe, czy Bethesda wie, że na pudełku najnowszego wydania Sagi widniał napis "Poczuj klimat prawdziwego Fallouta"?

[via Shacknews]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)