Bethesda pozywa Interplay również o oryginalne Fallouty

Bethesda pozywa Interplay również o oryginalne Fallouty
12.09.2009 10:53
Bethesda pozywa Interplay również o oryginalne Fallouty
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Wczoraj pisaliśmy o pozwie Bethesdy przeciwko Interplayowi w sprawie praw do Fallouta Online. Jak się okazuje, oprócz niego Bethesda złożyła jeszcze drugi, przez który zagrożone są również prawa oryginalnego wydawcy Falloutów do wznawiania poprzednich części serii.

Bethesda twierdzi, że wznawianie Fallouta 1, 2 i Tactics bez zatwierdzenia opakowania i materiałów promocyjnych przez Bethesdę było pogwałceniem warunków umowy między firmami. Za szczególne pogwałcenie znaków handlowych Bethesda uważa zawierający wyżej wspomniane gry pakiet Fallout Trilogy, jako że nazwa sugeruje, że w pudełku znajduje się również Fallout 3.

Bethesda żąda rekompensaty pieniężnej oraz całkowitego zaprzestania sprzedaży gier z serii Fallout przez Interplay. Cóż, nawet jeśli mają do tego prawo (co rozstrzygnie sąd), to ostatecznie ucierpią na tym zapewne głównie gracze, jako że gry te nie będą już wtedy legalnie do kupienia. Mam nadzieję, że nawet jeśli Bethesda wygra rozprawę, to pozwoli jednak na dalszą ich sprzedaż. A może udostępni za darmo, jak Arenę i Daggerfalla?

326927796356405290
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)