Bethesda pozywa Interplay o Fallouta

Michał Stopa

14.09.2009 13:47, aktual.: 14.09.2009 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Bethesda Softworks rozpoczęła działania prawne przeciwko twórcom i poprzednim posiadaczom licencji na znaną markę Fallout, firmie Interplay, za naruszenie znaków towarowych i rzekome niewywiązanie się z kontraktu między dwoma firmami, który podpisano w 2007 roku, kiedy to Bethesda wykupiła markę od wydawcy.

Jak udało się dowiedzieć redakcji portalu Gamasutra, nowy posiadacz licencji twierdzi, że Interplay narusza ich znak towarowy rozprowadzając kolekcję Fallout Trilogy, zawierającą pierwsze dwie części gry oraz grę Fallout Tactics. Według Bethesdy, firma powinna była zdobyć pozwolenie na projekt okładki, reklamowanie i materiał promocyjny przed wydaniem zestawu i rzekomo można je pomylić z materiałem dla najnowszej części serii, Fallouta 3.

Interplay ponadto miałby naruszać postanowienia umowy licencyjnej poprzez wydawanie gier z serii Fallout przez portale dystrybucji cyfrowej jak Steam i GOG.com, co miało przynieść nowemu posiadaczowi praw 'natychmiastowe, duże i nienaprawialne szkody'.

Bethesda domaga się od sądu usunięcia nowszej umowy licencyjnej między obiema firmami, która pozwalałaby Interplayowi stworzyć grę MMO w świecie Fallouta, tłumacząc, że umowa wymagała ze strony poprzednich posiadaczy praw zabezpieczenia 30 milionów dolarów w ciągu dwóch lat od podpisania umowy aby opłacać projektowanie gry, coś, co, według Bethesdy, nie miało miejsca.

fot.: Bethesda

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)