Bethesda Launcher zostanie wyłączony. Firma rozdaje gry i zachęca do migracji

Bethesda.net powstało w 2016 roku.
Bethesda.net powstało w 2016 roku.
Źródło zdjęć: © Bethesda

28.04.2022 12:25, aktual.: 23.05.2022 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiemy już, kiedy dokładnie Bethesda zamknie swój autorski launcher. Firma zachęca graczy do przeniesienia biblioteki gier na platformę Steam. Przy okazji możemy odebrać 3 darmowe tytuły.

Coś się kończy, coś zaczyna. Bethesda pod koniec lutego poinformowała, że planuje zamknąć rozdział związany z Bethesda.net i rozpocząć nowy, związany z platformą Steam. Tak też się dzieje. 11 maja 2022 launcher Bethesdy zostanie zamknięty. Gracze mogą bez problemu przenieść swoją kolekcję gier na wspomnianego wcześniej Steama. Co ważne, będzie można to uczynić również po 11 maja.

Cały proces nie jest skomplikowany, a jeśli wykonamy parę czynności, to przeniesione zostaną nasze gry (z zachowanym postępem), wirtualne portfele, czy lista znajomych. Wystarczy wejść na specjalną stronę, znajdującą się pod tym adresemzalogować się na swoje konto Bethesda.net, następnie łączymy się z naszym profilem na Steamie. Pojawi się opcja "Rozpocznij Przenoszenie do Steam (Start Steam Transfer)". Chwila cierpliwości i zrobione. Migracja jest nieodwracalna.

Problemy techniczne. Ważne informacje.

W przypadku problemów technicznych, warto zajrzeć pod ten adres, gdzie znajdziemy przydatne informacje na temat przenoszenia zapisu konkretnych gier. Firma odpowiada również na najczęściej zadawane pytania, a odpowiedzi znajdziemy tutaj.

Bethesda rozdaje gry za darmo

Przygotowano też kilka niespodzianek na platformie Steam, a mianowicie aż 3 darmowe, klasyczne tytuły.

  • Wolfenstein: Enemy Territory
  • The Elder Scrolls: Arena
  • The Elder Scrolls II: Daggerfall

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)