Bethesda dogadała się z Sony w sprawie modów do Skyrima i Fallouta 4

Strona głównaBethesda dogadała się z Sony w sprawie modów do Skyrima i Fallouta 4
06.10.2016 13:28
Bethesda dogadała się z Sony w sprawie modów do Skyrima i Fallouta 4
Maciej Kowalik
Maciej Kowalik

Będą. I trafią do gier według powyższej kolejności tytułów.

bEUksnBx

To chyba musiało się tak skończyć. Bethesda miała już dość ciągłego opóźniania wsparcia dla modów w Fallout 4 na PS4 i trzasnęła pięścią w stół zwalając winę za to fiasko na Sony.

Podziałało.

O ile o Fallout 4 świat powoli zapomina, to za moment premiera remastera Skyrima. A Japończycy na pewno nie chcieli być producentem jedynej konsoli, na której mody do tej gry nie będą obsługiwane. Bo Microsoft przecież nie robił problemów. Mody do Fallout 4 mają tam swoje ograniczenia ale są dostępne od dawna.

bEUksnBz

Na PS4 też będą. Zarówno w Skyrimie, jak i w Fallout 4, choć ten tytuł otrzyma ich wsparcie w drugiej kolejności. Bethesda poinformowała, że wypracowała z Sony kompromis w tej sprawie. Ale skoro kompromis, to... jest pewien haczyk.

Sony wytyczyło więc granicę na wykorzystywaniu w modach plików spoza gry. Dziwne, jeśli pamiętamy, że w przypadku PES 2016 i PES 2017 to na PS4 możemy wgrywać z pendrive'a pliki ze strojami, które zastępują fikcyjne trykoty drużyn, których licencji Konami nie wykupiło. Na Xboksie się nie da, ponoć z uwagi na fakt, że Microsoft utrudnia wgrywanie własnych plików na dysk konsoli.

W przypadku gier Bethesdy sytuacja się odwraca. Na Xboksa One można wgrywać modyfikacje korzystające z zewnętrznych grafik, dźwięków czy tekstur. Na PS4 tej opcji nie będzie. Bethesda nie wyjaśnia czemu. Wiele popularnych tworów graczy nie będzie dostępnych lub będzie wymagało zmian.

325642982726907868

By nieco osłodzić tę łychę dziegciu w ogólnie rzecz biorąc pozytywnej informacji, Bethesda potwierdziła, że już w momencie premiery Skyrim będzie wykorzystywał moc PS4 Pro:

bEUksnBF

Fallout 4 na mody i obsługę 4k poczeka nieco dłużej.

Maciej Kowalik

Udostępnij:
bEUksnBJ
Komentarze (3)
bEUksnCv