Bethesda chce ukryć informacje o swoim MMO

Bethesda chce ukryć informacje o swoim MMO
20.01.2010 13:38
Bethesda chce ukryć informacje o swoim MMO
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Bethesda złożyła w sądzie wniosek o przeredagowanie stenogramów sądowych ze swojego procesu z Interplayem dotyczącego praw do Fallouta. Proponowane zmiany dotyczą gry MMO, nad którą pracuje ZeniMax Online, spółka-siostra Bethesdy.

Uzasadnienie Bethesdy jest takie, że nie chce, aby informacje o projekcie poznali konkurenci. ZeniMax zainwestował w projekt ponad sto milionów dolarów i od 2007 roku pracuje nad nim ponad setka ludzi. Ma to być MMORPG w stylu World of Warcraft. Jako że przedstawiciel Bethesdy zeznał w sądzie, że stworzenie gry MMO wymaga czterech lat pracy, można spodziewać się jego premiery już w przyszłym roku.

ZeniMax nie chce także, aby konkurenci wiedzieli, czy jest to Fallout Online, czy nie. W sądzie jego przedstawiciel zeznał, że nie jest to gra oparta na serii Fallout (firma czeka na zakończenie sprawy sądowej), więc najprawdopodobniej będzie to MMORPG w świecie Elder Scrolls.

Zważywszy na to, że wniosek ten dostępny jest (za odpowiednią opłatą) poprzez serwis sądowy PACR, a pełne stenogramy można już przeczytać na miejscu w sądzie w Maryland, nie bardzo widzę jego sens. Jeśli już, to zamiast ukryć te informacje przed konkurencją, Bethesda jeszcze bardziej je nagłośniła.

327125033938278442
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)