Beta Path of Exile 2 może zostać opóźniona z powodu (zgadliście) koronawirusa

Beta Path of Exile 2 może zostać opóźniona z powodu (zgadliście) koronawirusa
Bartosz Witoszka

27.02.2020 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowej, codziennej tradycji musi stać się zadość.

Kolejny dzień, kolejne doniesienia o COVID-19 i jego wpływie na naszą kochaną branżę, ale tym razem nie chodzi o nieobecność jakiegoś wydawcy na PAX East czy Game Developer Conference, a opóźnienia w pracach nad projektem. A konkretniej nad Path of Exile 2, które zostało zapowiedziane na ExileConie w listopadzie zeszłego roku. Nie będzie to jednak oddzielna gra, a aktualizacja, która wprowadzi do gry nowe wydarzenia związane z fabułą i światem przedstawionym gry. Premierę “dwójki” przewidziano na 2021 rok jednak pod koniec tego roku miała się odbyć beta dla wszystkich zainteresowanych.

Path of Exile 2 Official Trailer

Miała to dobre słowo, bowiem jak powiedział Chris Wilson, współzałożyciel Grinding Gear Games, w rozmowie z PCGamesN, start bety może się opóźnić ze względu na koronawirusa. W ostatnim czasie studio miało się skupić na dokończeniu dodatku Delirium (wspominałem o nim we wczorajszym Rozchodniaczku), by pojawił się on na czas, dlatego pracą nad “dwójką” mieli zająć się zewnętrzni deweloperzy. Twórcy Path of Exile robili już tak wielokrotnie, jednak ze względu na to, że biura tych dodatkowych studiów znajdują się na terenie Chin prace nad projektem musiały zostać wstrzymane. Wszystko przez koronawirusa, którego epidemia doprowadziła do czasowego zamknięcie biur w tamtym regionie, by nie narażać pracowników na niebezpieczeństwo.

Ostatecznie poskutkowało to drobną obsuwą i twórcy będą starali dotrzymać wcześniej zapowiedzianego terminu, jednak już teraz wolą ostrzec fanów, że to zadanie może nie być takie proste, jak zakładano na początku. Nie wiadomo też jak te opóźnienia mogą wpłynąć na wersję mobilną gry, o której wiemy na razie jedynie tyle, że powstaje.

Path of Exile 2 Gameplay Preview

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)