Beta Battlefronta 2 na jesieni

Beta Battlefronta 2 na jesieni10.06.2017 09:30
Beta Battlefronta 2 na jesieni

Fani z zamówieniami przedpremierowymi zagrają szybciej.

FIrma Electronic Arts ogłosiła, że jesienią tego roku rozpoczną się testy sieciowego trybu gry Star Wars: Battlefront 2. Analogiczna beta pierwszego z „nowych” Battlefrontów z 2015 roku pomogła mu wywołać trochę szumu i zainteresowania. Studio DICE z pewnością liczy, że podobnie będzie i teraz.

To oczywiście dobra informacja - twórcy nazywają to betą, ale jeżeli sytuacja sprzed 2 lat może być jakimś wyznacznikiem, to będzie to bardziej sprawdzian wydajności serwerów połączony z rozbudowanym demem. Demem, mogącym dać dobry ogląd gry i pomóc w podjęciu decyzję o zakupie.

Star Wars Battlefront II: Full Length Reveal Trailer

Tyle że jest pewien haczyk - dostęp do testowej wersji gry najszybciej otrzymają ci, którzy już ją przedpremierowo zamówili albo wręcz kupili. Pozostali będą musieli poczekać na swoją kolej. Mało tego, pre-orderowcy otrzymają również jako bonus w pełni rozwiniętą kartę mistrzostwa walki mieczem świetlnym Yody w ograniczonej liczbie. Jakakolwiek byłaby jej rola i znaczenie.

Niby nic w tym dziwnego, firmy od lat stają na głowach, by skłaniać graczy do zamówień przedpremierowych, ale za każdym razem w takiej sytuacji pojawia się uczucie lekkiego zażenowania. Nie dość, że pierwsi przetestować mogą grę ci, którzy i tak już zdecydowali o jej kupnie (więc siłą rzeczy będą nastawieni bardziej pozytywnie), to jeszcze EA trochę zwiększy ich siłę i możliwości w rozgrywce…

325573262287845340

W każdym razie - nie traćcie nadziei. Jest jeszcze jedna możliwość zapoznania się z rozgrywką Battlefronta 2 przed jego premierą (i przed otwartą bętą z reglamentowanym dostępem). To jutrzejszy pokaz multiplayera, który odbędzie się w ramach konferencji EA Play. Będzie on streamowany na żywo, a wezmą w nim udział gwiazdy YouTube’a i twórcy gry.

Taki zapewne mocno sterowany przez wydawcę pokaz warto na pewno traktować z dużym przymrużeniem oka, ale tak czy inaczej - ciekawe. Będzie to pierwsza okazja do zobaczenia Battlefronta 2 w ruchu.

325573262288041948

Star Wars: Battlefront 2, druga część reinkarnacji dawnej serii, tworzona przez odpowiedzialne za Battlefielda studio DICE ukaże się 17 listopada na PlayStation 4, Xboksa One i PC. Abonenci EA Access i Origin Access będą mogli zapoznać się z grą od 9 listopada. A ci, którzy zamówili przed premierowo edycję Star Wars Battlefront 2: Elite Trooper Edition zaczną pełną grę o 3 dni wcześniej, 14 listopada.

Nowością w drugiej części Battlefronta będzie przede wszystkim kampania single player, której zabrakło w pierwszej części. Wydawca i producent na razie praktycznie o niej nie mówią, a szkoda. Ten element wydaje się być najciekawszy i z pewnością jakieś dodatkowe informacje na jego temat przy okazji E3 byłyby mile widziane.

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)