Będziemy chodzić do kin na gry? Taki pomysł (i patent) ma Sony

Sony chce nas zabrać do kina. Jeśli nie lubiliście oglądać w nich filmów, to może polubicie... grać? Do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wpłynął intrygujący pomysł Sony Interactive Entertainment.

Kina sieci Helios ponownie otwarte
Kina sieci Helios ponownie otwarte
Źródło zdjęć: © Flickr
Arkadiusz Stando

24.08.2023 | aktual.: 24.01.2024 17:37

Lokalna kooperacja czy rywalizacja niegdyś była bardzo popularnym sposobem spędzania czasu razem. Najlepszym przykładem jest oczywiście legendarna gra Heroes of Might & Magic III - w którą wszyscy graliśmy źle. Były także team battle w Tekken 5, gromadzące rzesze znajomych przed konsolami. Dziś możemy pograć najwyżej 1v1 w Tekkena czy FIFĘ. Niewiele jest już gier stawiających na lokalny tryb wieloosobowy.

Wszystko idzie w online, ale Sony nie do końca chce się z tym pogodzić. Nowy patent firmy pokazuje, że firma ta chce organizować wydarzenia związane z grami wieloosobowymi w kinach. To ma być zapewne nowy wymiar rozrywki - w końcu Sony od zawsze było pionierem pod względem generowania nowych doświadczeń.

O co właściwie chodzi? Sony ma pomysł na tworzenie rozgrywki wieloosobowej w trybie współpracy oraz rywalizacja "dla dziesiątek, a nawet kilkudziesięciu osób grających jednocześnie". Zamiast siedzenia przed komputerami, ma to się dziać przed ekranem kinowym. Każda z osób ma otrzymać kontroler i dostęp do swojej "postaci lub awatara" w przestrzeni rozgrywki na ekranie. Jak oni to pomieszczą?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Patent mówi także o możliwościach tworzenia takich gier w rzeczywistości rozszerzonej (AR). To z kolei ma pozwolić na "renderowanie wielu różnych punktów widzenia na tę samą grę" - trochę ciężko to sobie póki co wyobrazić, ale na papierze brzmi całkiem dobrze.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.