BBC zapowiada nowe gry z serii Doctor Who

BBC zapowiada nowe gry z serii Doctor Who

BBC zapowiada nowe gry z serii Doctor Who
marcindmjqtx
30.01.2010 11:42, aktualizacja: 07.01.2016 16:21

BBC Worldwide zapowiedziało, że toczy rozmowy w sprawie nowych gier opartych na serialu Doctor Who, najdłużej emitowanym serialu science fiction w historii.

Na podstawie serialu powstało już kilka gier, ale w większości w latach 80. Ostatnia z gier o Doktorze wydanych przez zamknięte w 2005 studio BBC Multimedia, Destiny of the Doctors, ukazała się w roku 1997. W 2005 roku, po wieloletniej przerwie, wznowiono też produkcję samego serialu i od tamtej pory ukazała się tylko jedna gra wideo na jego podstawie - wydane przez Eidos Top Trumps: Doctor Who, czyli gra karciana Top Trumps z grafikami z serialu - nie jest to więc szczególnie imponujący tytuł.

Teraz BBC szykuje nowe umowy licencyjne z wydawcami na różnego rodzaju gry o podróżującym w niebieskiej budce policyjnej Władcy Czasu.

David Anderson z BBC oznajmił:

Mamy wiele ciekawych dyskusji an temat różnych pomysłów zwiazązanych z Doctorem Who, które będą się uzupełniać, a nie ze sobą konkurować - gry konsolowe, wirtualne światy i inne tytuły. Gry mają być skierowane do różnych odbiorców - zarówno dla starszych, jak i młodszych graczy. Kto wie, może powstanie również adaptacja Torchwood, czyli spin-offa Doktora dla dorosłych widzów?

[via MCV]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)