BBC nakręci serial na podstawie serii Grand Theft Auto

BBC nakręci serial na podstawie serii Grand Theft Auto

BBC nakręci serial na podstawie serii Grand Theft Auto
marcindmjqtx
12.03.2015 12:46, aktualizacja: 05.01.2016 15:11

Kto jak kto, ale oni seriale robić potrafią. [Aktualizacja: Nie tyle serial, co dokument]

[Aktualizacja:] Oficjalny opis programu, za który zabiera się BBC Two nadaje sprawie więcej sensu. Ku rozczarowaniu graczy, którzy liczyli na kryminalny serial ze znanymi z gier bohaterami.

BBC szykuje półtoragodzinny dokument o tym jak powstawało GTA, zrodzone w głowach "brytyjskich geniuszy, którzy znali się ze szkolnych lat". Spodziewajmy się więc historii o tym, jak bracia Houserowie rozkręcali swój interes i - na przekór opinii publicznej - doprowadzili do tego, że GTA V stało się najszybciej sprzedającym się produktem w branży rozrywkowej.

[Oryginalny wpis:] Ciekawa sprawa. Zdawałoby się, że otoczona nieprzemijającą aurą kontrowersji i skandali seria gier jest na cenzurowanym. Tymczasem tworzony przez BBC Two serial na jej podstawie jest częścią brytyjskiej inicjatywy "Make it Digital", która ma zachęcić dzieci do nauki kodowania, programowania i zapoznania ich z cyfrową technologią.

Na inicjatywę składa się kilka elementów. Jednym z nich jest chęć przekazania każdemu siedmiolatkowi w Wielkiej Brytanii minikomputera Micro Bit. By dziecko od najmłodszych lat oswajało się z technologią.

GTA i dzieci nieszczególnie pasują mi do siebie, ale obstawiam, że akurat ten serial będzie skierowany do rodziców. Może na zasadzie - "patrzcie, jeśli nauczycie waszą pociechę kodować, to może kiedyś zrobimy serial na podstawie gry, którą ona stworzy". Niestety, BBC póki co nie oferuje klarujących sytuację konkretów.

[źródło: BBC via Videogamer]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)