Battlefield V dostanie prywatne serwery, ale dopiero po wakacjach

Battlefield V dostanie prywatne serwery, ale dopiero po wakacjach
Krzysztof Kempski

08.05.2019 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

DICE szykuje niespodziankę, ale potrzebuje na nią jeszcze trochę czasu...

Kiedyś co roku między fanami Battlefielda i Call of Duty trwała przepychanka o prywatne serwery. To zwykle gry od DICE były pod tym względem bezkonkurencyjne, jednak podobnej funkcji zabrakło w "piątce". Jak się jednak okazuje, jedynie czasowo, bo firma już pracuje nad dodaniem stosownej funkcji w aktualizacji. Na privach pogramy w Battlefielda V tuż po wakacjach.

W praktyce oznacza to tyle, że będzie można wreszcie modyfikować na własnym serwerze zasady rozgrywki. Rozpocznie się skromnie od ustawiania podstawowych parametrów i narzędzi administracyjnych. W przyszłości DICE zamierza jednak poszerzyć dostępne opcje i przykładowo wyłączyć regenerację zdrowia, kompas czy radar. Zatem kolejny dobry ruch, który może ożywić społeczność. Poprzednim było oczywiście dodanie Firestorma - trybu Battle Royale. Ale jak się okazuje, efekt był raczej krótkofalowy...

Obraz

Moduł na jakiś czas odwrócił spadek liczby graczy. Już tydzień po premierze spowodował, że liczba regularnie grających wzrosła o 60%. To wynik głównie powrotu do zabawy wielu graczy, którzy od listopada zdążyli już zrezygnować z logowania się do shootera DICE. Z drugiej strony gra ponownie przestała cieszyć się zainteresowaniem na platformach streamingowych.

Pomimo tego EA uważa jego odbiór przez społeczność za sukces, mimo że akurat sprzedaniem 7,3 milionów egzemplarzy była w zeszłym miesiącu rozczarowana. Może to właśnie prywatne serwery dadzą radą na nowo uradować społeczność?

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)