Battle for Azeroth już za chwilę, już niedługo... a tymczasem Horda próbuje zniszczyć piękne drzewo

Battle for Azeroth już za chwilę, już niedługo... a tymczasem Horda próbuje zniszczyć piękne drzewo

Battle for Azeroth już za chwilę, już niedługo... a tymczasem Horda próbuje zniszczyć piękne drzewo
Joanna Pamięta - Borkowska
25.07.2018 15:02

Czyli co się dzieje w World of Warcraft - i poza nim?

O siódmym dodatku do World of Warcraft pisaliśmy już jakiś czas temu. Przygotowania do niego ruszyły pełną parą - i mam na myśli przygotowania nie tylko serwerów, ale też marketingowe.

Już teraz aktywna jest darmowa aktualizacja, która stanowi swego rodzaju wprowadzenie do dodatku. Przymierze próbuje przejąć kontrolę nad Undercity, zaś Horda przypuści atak na Teldrassil. Do 14 sierpnia osoby, które zakończą przygodę War of Thorns otrzymają unikalne wierzchowce - dla Przymierza hipogryf, zaś Hordzie dostanie się nietoperz.

War of the Thorns: Chapter 1

Blizzard postanowił też przybliżyć graczom sylwetki legendarnych przywódczyń w krótkich animacjach. Jako pierwsze pojawiło się wideo poświęcone Jainie Proudmoore. Cykl filmów nazywa się "Siewcy wojny".

Warbringers: Jaina

Z okazji dodatku Blizzard wyszedł poza Internet i wypuścił kilka krótkich filmów, które pojawią się też w telewizji.  Ukazują one, jak ważny potrafi być podział na Przymierze i Hordę.

Pierwszy film przedstawia problemy pierwszego świata i dylematy, które musimy rozstrzygnąć w komunikacji miejskiej:

World of Warcraft: Battle for Azeroth – “Bus”

Trzeba też uważać, z kim się jedzie windą:

World of Warcraft: Battle for Azeroth – “Elevator”

Tak sobie myślę, że przecież zawsze istnieją Pandareni:

World of Warcraft: Battle for Azeroth – “Rainy Day”

I last but not least - wybór tak samo ważny jak przyszły zawód dziecka. Całkowicie rozumiem tych rodziców (przybijam piątkę z ojcem):

World of Warcraft: Battle for Azeroth – “Kid’s Choice”

Abstrahując od jakości wykonania i dowcipu, które są dobre, trochę żałuję, że filmy te pokazują antagonizmy występujące w grze wideo, które przenoszą się na realne życie. Tak jakbym nie potrafiła rozmawiać z Hordziakami. Oczywiście, rozumiem, że te krótkie filmy należy traktować z przymrużeniem oka i w tej postaci, w jakiej zostały ukazane, są zgodne z założeniem dobrej reklamy. Abyśmy ją zapamiętali, ma być nieco prowokacyjna, zawierać odpowiednią szczyptę humoru i wypaczać sytuacje całkowicie naturalne, wręcz nudne i takie, którym poświęcamy stosunkowo mało uwagi. Jak to - obok kogo usiądziemy w autobusie? Albo - którą zabawkę woli dziecko? I wszystko to brzmi pięknie, tylko... no właśnie, czy takie przedstawienie graczy WoW jest zgodne z rzeczywistością? Dlaczego przedstawiciel Hordy nie mógłby porozmawiać z dziewczyną z Przymierza? Bo to się nie sprzeda?

Dodatek Battle for Azeroth pojawi się już 14 sierpnia. Przypominam, że od niedawna podstawowa wersja gry wraz ze wszystkimi dodatkami (poza najnowszym) dostępna jest w cenie subskrypcji.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)