Batman od Telltale z nową funkcją - społecznościowe podejmowanie decyzji

Batman od Telltale z nową funkcją - społecznościowe podejmowanie decyzji

Batman od Telltale z nową funkcją - społecznościowe podejmowanie decyzji
25.07.2016 18:32, aktualizacja: 25.07.2016 19:15

Czy marzyliście kiedyś o tym, by w podejmowaniu jakże ciężkich decyzji w grach Telltale mogli wam pomagać obcy ludzie z Internetu? Jeżeli tak, to te bardzo specyficzne pragnienia niedługo zostaną spełnione!

Telltale najwyraźniej zauważyło popularność wszelkiego rodzaju Twitchowych i YouTube’owych transmisji na żywo z gier. Nowość wprowadzona w ich Batmanie służyć ma właśnie ich urozmaiceniu i uatrakcyjnieniu. By streamującym grało się ciekawiej, a oglądający byli bardziej zaangażowani.

Funkcję nazwaną „crowd play” Telltale zaprezentowało po raz pierwszy podczas trwającego w San Diego Comic Conu. Jak donosi Gamasutra, podczas prezentacji pozwolono gronu ok. 500 obserwujących głosować na decyzje, które podjąć miał grający. Używali do tego smartfonów.

Skorzystanie z tej możliwości wymagało odwiedzenia specjalnie przygotowanego adresu URL i wprowadzenia krótkiego kodu. W ten sposób uczestnicy prezentacji przekazywali swoją wolę grającemu, który mógł ją oczywiście zignorować. Jeżeli chciał rozeźlić dziki tłum.

BATMAN - The Telltale Series - World Premiere Trailer | PS4, PS3

Sami twórcy gry wyjaśniają, że do wprowadzenia takiej funkcji zmotywowały ich historie na temat grup przyjaciół, zbierających się do „wspólnego” grania w np. The Walking Dead. „Wspólne” oznaczało w tym wypadku oczywiście tyle, że jeden grał, a reszta mówiła, co o tym myśli. Tę dynamikę Telltale ma teraz nadzieję przenieść do Internetu.

Stwierdził Job Stauffer z Telltale.

Firma wyjaśnia również, że korzystanie z nowej funkcji będzie całkowicie opcjonalne. Jeżeli więc macie ochotę raczej sami brać odpowiedzialność za własne decyzje (tak, jak powinno być), to nie musicie się bać nagłej dyktatury demokracji.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)