Zmien skórke
Logo Polygamii

Baldur's Gate 3. Na wybory streamujących graczy wpływ będzie miała społeczność

Baldur's Gate III trafi do wczesnego dostępu już w sierpniu.
Larian Studios, twórcy najnowszej odsłony gry Baldur's Gate, zdradzili więcej szczegółów na temat nowości zawartych w trzeciej części kultowej serii. Najciekawszą informacją jest funkcja dedykowana streamerom – Crowd Choice for Stadia.

Crowd Choice for Stadia ma być narzędziem dla streamerów, które pozwoli im się lepiej zżyć ze swoją publicznością – funkcja ma umożliwić widzom streamu udzielanie pomocy graczowi w podejmowaniu decyzji. Jako że Baldur’s Gate to gra wypełniona wyborami fabularnymi, realny wpływ społeczności na rozgrywkę może być naprawdę duży.

Czytaj też: Baldur’s Gate III nie będzie stronił od budowania skomplikowanych relacji i romansów, a także może okazać się zbyt potężny dla konsol 8. generacji

Sugestia dla streamera

W praktyce ma wyglądać to tak, że do poszczególnych opcji dialogowych przypisane będą wartości liczbowe. Śledzący stream widzowie będą mogli sugerować wybór, wpisując jedną z tych wartości. Ma to jednak właśnie jedynie charakter sugerujący i gracz nie jest zobowiązany do wybrania “zwycięskiej” opcji, czyli tej, która zbierze największą ilość głosów.

Korzystanie z tej funkcji także nie jest obligacyjne – będzie można ją w każdej chwili wyłączyć.

Czytaj też: Oto 5 gier dostępnych w ramach Xbox Game Pass, których ukończenie pochłonie najwięcej czasu

Baldur’s Gate zadebiutuje we wczesnym dostępie ostatniego dnia bieżącego miesiąca – 30 września.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry