Baldur's Gate 3 "celem długoterminowym"

Baldur's Gate 3 "celem długoterminowym"

Baldur's Gate 3 "celem długoterminowym"
marcindmjqtx
19.03.2012 15:56, aktualizacja: 05.01.2016 16:52

Rozszerzone edycje dwóch części Baldur's Gate już oficjalnie tworzą się gdzieś w biurach studia Overhaul. Liczyliście na coś więcej? Jeśli wszystko pójdzie dobrze, kolejnym krokiem może być zupełnie nowa część.

Zapewnia o tym Cameron Tofer w wywiadzie dla GameSpy:

Baldurs Gate 3 zawsze był naszym celem długoterminowym. Zanim zabierzemy się za taki projekt musielibyśmy zadbać o wiele rzeczy. Na razie jeszcze się za to nie wzięliśmy, ale bardzo chcemy to zrobić. Wydaje nam się, że ulepszone wersje BG 1 i 2 zwyczajnie mają sens zanim zrobi się Baldur's Gate 3. Trudno się nie zgodzić, wszak marka ma swoje lata i choć dla wielu z nas jest zwyczajnie kultowa, to wielu graczy nie ma o niej pojęcia. Ulepszone gry przedstawią ją nowym odbiorcom i pewnie dadzą autorom wiele odpowiedzi na temat narzędzi, których trzeba byłoby użyć do stworzenia pełnoprawnej trójki.

Bardzo, ale to bardzo trzymam kciuki za to, by im się udało, a jeszcze mocniej za to, by ewentualna kontynuacja była utrzymana w duchu oryginału. To całkiem możliwe, bo autorzy czule spoglądają w stronę możliwości ufundowania jej poprzez serwis Kickstarter. A tam ludzi chętnych, by wyłożyć pieniądze na coś zbyt ryzykownego dla wydawców, nie brakuje.

Zagrać w Baldur's Gate 3 po tylu latach... To byłoby COŚ!

źródło: GameSpy

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)