Bajtek wraca. Na chwilę, w jednorazowym wydaniu z okazji Pixel Heaven 2016

Strona głównaBajtek wraca. Na chwilę, w jednorazowym wydaniu z okazji Pixel Heaven 2016
09.05.2016 13:30
Bajtek wraca. Na chwilę, w jednorazowym wydaniu z okazji Pixel Heaven 2016
Paweł Olszewski
Paweł Olszewski

Ręka w górę, kto go czytał? Ja nie, ale doceniam pomysł i przypominam o bajtkowych reduksach.

bEJGteLF

Jak ostatni numer Bajtka ukazywał się w kioskach, ja nieświadomy tego faktu grałem z kuzynem na Pegazie, dopiero za kilka lat mając zobaczyć u drugiego kuzyna PSX-a i na poważnie zachorować na gry (nie wyleczyłem się do dziś). Sentymentalny gest organizatorów Pixel Heaven nie trafia więc do mnie (osobiście cieszyłbym się na podobną reaktywację np. PlayerStation Plus), ale cieszy. Pokazuje, że pamięć po kultowych magazynach z tamtych lat nie znika, a dedykowany im film dokumentalny nie był tylko jednorazowym wyskokiem grupki zapaleńców. Co za tym idzie, za kolejne 10-20 lat z takim samym sentymentem wspominać będziemy PS Plusa czy Neo Plusa, a ja wreszcie zostanę fanem oldschoolu. Ale wracając do meritum.

Bajtek to jednorazowa akcja, nie pojawi się w kioskach i tradycyjnym kolportażu. Będzie za to do wyrwania z w sklepie shop.pixel-magazine.com. Numer dostaną też ci, którzy na Pixel Heaven kupią wejściówkę Supporter. A co znajdzie się w samym magazynie? Nie wiemy więcej niż napisano na okładce nadchodzącego numeru specjalnego.

325663963826436060

Oficjalna zapowiedz numeru mówi natomiast:

bEJGteLH

Przy okazji tego jednorazowego ożywienia Bajtka nie można nie wspomnieć o inicjatywie Bajtek Redux. Pisaliśmy o niej w 2013 roku, ale rzecz właściwie się nie dezaktualizuje. Z www.reduksy.pl cały czas można ściągać odrestaurowane archiwalne wydania. Reduksy, czyli odnowione, chciałoby się rzecz, zremasterowane wersje magazynu sprzed lat. Jak w naszym wywiadzie mówił stojący za tą inicjatywą Faust:

325663963826632668

Skany są natomiast podstawą pod reduksy. Cały wywiad znajdziecie w tym miejscu, tutaj przeczytacie natomiast więcej o nadchodzącej imprezie Pixel Heaven, którą objęliśmy naszym patronatem. Pojawimy się też na miejscu, zarówno półoficjalnie, szwendając się po terenie Zajezdni Autobusowej gdzie odbędzie się konwent, jak i oficjalnie, na panelu dyskusyjnym poświęconym współczesnym mediom o grach wideo.

Paweł Olszewski

Udostępnij:
bEJGteMD