Bądźcie spokojni o jakość Ni No Kuni II

Strona głównaBądźcie spokojni o jakość Ni No Kuni II
20.03.2018 11:58
Bądźcie spokojni o jakość Ni No Kuni II
Adam Piechota
Adam Piechota

Baja Level-5 już ogrzała się w blasku pierwszych recenzji.

bEJHiDBx

To dla mnie zawsze odrobinę smutna nowina, bo oznacza, że zachodnie media grają w sklepową wersję co najmniej od dobrego miesiąca, podczas gdy my w Polsce nawet nie zdążyliśmy jej powąchać. No ale spadło już embargo, piątkowa premiera naprawdę za winklem, więc warto rzucić okiem, jak udały się wszystkie zmiany w stosunku do oryginału. Stworzone we współpracy ze studiem Ghibli Ni No Kuni: Wrath of the White Witch było u podstaw bardzo tradycjonalnym jRPG-em. Kontynuacja stawia na eksperymenty: elementy strategiczne, inspiracje z Pikmina, ważna minigierka ekonomiczna, a do tego powstała już bez wsparcia magików Miyazakiego.

Ryzyko najwyraźniej się opłaciło - Metacritic wskazuje średnią 85/100 z 44 recenzji. Całe spektrum ocen tak właściwie. Kilka źródeł (DualShockers, Twinfinite, Guardian) zdecydowało się nawet wynagrodzić Japończyków maksymalną notą. Weźmy fragment z Guardiana, bo mówi ładnie o rzeczach ważnych:

Najbardziej zasłużone w mediach portale w większości celowały w jedną półkę ocenową niżej, na przykład GameSpot, gdzie ocenie 8/10 towarzyszą takie słowa:

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - Launch Trailer | PS4, PC

Dwie negatywne w powyższym kontekście recenzje pozwolę sobie przemilczeć - pochodzą ze zbyt "nołnejmowych" źródeł, bym brał je całkowicie na poważnie (App Trigger i Slant Magazine, możecie sprawdzić, jeśli macie na to czas). I zaczynam się zastanawiać, czy posiadam wystarczająco wiele wolnego czasu, by w Revenant Kingdom pakować się już teraz. A może by tak wstrzymać się do wakacji? (tak, jestem jedną z tych osób, które nadal dotyczą wakacje) Tyle wspaniałych, ogromnych produkcji do wyboru. Co ja mam zrobić? Mamo, pomóż, zagubiony jestem.

bEJHiDBz

Jeżeli ostrzycie zęby, by Ni No Kuni II odpalić już w dniu premiery - zrobicie to w najbliższy piątek! W sumie mrozy na dworze, człowieka może dopaść jakieś przeziębienie zupełnie nagle.

Adam Piechota

Udostępnij:
bEJHiDCv