Bada zdobyta - polski zespół Mooncoder wygrał 300 tysięcy dolarów

Zakończył się międzynarodowy konkurs Samsunga - Bada Developer Challenge dla twórców aplikacji mobilnych na system Bada. W zmaganiach wzięło udział 2077 drużyn, ale główną nagrodę zgarnęli nasi - zespół Mooncoder z Polski.

marcindmjqtx

13.12.2010 | aktual.: 06.01.2016 15:09

Podczas trwającego w Seulu Bada Developer Day ogłoszono zwycięzców konkursu Developer Challenge. Na miejscu także odbyła się ceremonia wręczenia nagród.

Jak podaje Samsung, spośród 2077 drużyn z 54 krajów wyłoniono 34 zwycięskie aplikacje. W puli do podziału znajdowało się aż 2,7 miliona dolarów. Jednak największym uznaniem cieszył się symulator wyścigów jachtowych - Little Sailor. Trójwymiarowa, realistyczna grafika, zaawansowane opcje sterowania i symulacyjna nutka okazały się wystarczające aby zdobyć główną nagrodę o wartości 300 tysięcy dolarów.

Aplikacja Little Sailor zyskała najwyższy wynik w kategoriach kreatywność, potencjał komercyjny, funkcjonalność i łatwość obsługi. Ponadto Samsung obiecał także, że wszystkie zwycięskie aplikacje zyskają wsparcie marketingowe w serwisie Samsung Apps.

[za Samsung]

Łukasz Cichy

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościciekawostkisamsung
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.