Azjatycki złodziej ukradł 16‑latkowi z Krosna wojownika

Nie śmiejcie się, wojownik - czy też właściwie jego wyposażenie - wart był 3500 złotych.

Azjatycki złodziej ukradł 16-latkowi z Krosna wojownika
marcindmjqtx

Kilkanaście dni temu pewnemu 16-latkowi z Krosna włamano się, zmieniając przy okazji hasło, na konto w grze (nie wiadomo, o jaką chodzi) i pocztę elektroniczną. Jego znajomi zauważyli potem inne postacie korzystające z jego przedmiotów, które wcześniej kupił za 3500 złotych. Jak pisze portal Policyjni.pl:

Śledztwo przeprowadzone przez 16-latka wykazało, że włamania najprawdopodobniej dokonano z komputera znajdującego się w Azji. Policja próbuje wyjaśnić szczegóły przestępstwa i namierzyć złodzieja. Pomijając zaskakujący fakt, że sama ofiara przeprowadziła śledztwo, a nie policja, sprawa jest najzupełniej poważna. Parę miesięcy temu pewnego złodzieja wirtualnych butów sąd skazał na rok pozbawienia wolności, w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę w wysokości 200 złotych (pisaliśmy o tym tutaj). Teraz jednak, z uwagi na pochodzenie hackera, o sprawiedliwość może być ciężej. Mamy jednak nadzieję, że sprawę uda się wyjaśnić. Niestety, z uwagi na rosnącą popularność gier sieciowych, takie przypadki będą zdarzać się prawdopodobnie coraz częściej.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpolskammo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.