Awesome Games Done Quick 2020 z ponad trzema milionami dolarów na koncie

Wśród gier, które udało się przejść w rekordowo krótkim czasie znaleźć można ubiegłoroczne hity, jak Control, Sekiro: Shadow Dice Twice czy Devil May Cry V.

Awesome Games Done Quick 2020 z ponad trzema milionami dolarów na koncie
Bartosz Witoszka

14.01.2020 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz dwudziesty Inicjatywa Awesome Games Done Quick zgromadziła najlepszych speedrunnerów z całego świata, którzy przechodzą swoje ulubione gry w jak najkrótszym czasie na oczach tysięcy widzów i przy okazji zbierają pieniądze dla Prevent Cancer Foundation, czyli organizacji zajmującej się wczesnym wykrywaniem zagrożeń nowotworowych oraz leczeniem już chorych pacjentów.

Przez trwające tydzień wydarzenie (5-12 stycznia) udało się zebrać 3,13 miliona dolarów, przebijając tym samym poprzednią edycję o prawie 100 tysięcy dolarów. Tym samym, od początku istnienia Games Done Quick (pierwsza edycja odbyła się na początku stycznia 2010 roku) łączna kwota uzyskana dzięki tej inicjatywie dobiła do okrągłych 25 milionów dolarów.

AGDQ 2020 Finale Video

Na powyższym wideo organizatorzy podsumowali całe wydarzenie, a jeśli interesuje Was jakaś konkretna gra, to odsyłam do kanału YouTube GDQ. Tam znajdziecie między innymi zapisy z przechodzenia zarówno klasyków, jak i nowszych gier pokroju Devil May Cry V czy The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Zapis całego wydarzenia dostępny  jest na Twitchu.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościspeedrunawesome games done quick
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.