Awesome Games Done Quick 2020 z ponad trzema milionami dolarów na koncie

Strona głównaAwesome Games Done Quick 2020 z ponad trzema milionami dolarów na koncie
14.01.2020 16:00
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDggTJPG

Wśród gier, które udało się przejść w rekordowo krótkim czasie znaleźć można ubiegłoroczne hity, jak Control, Sekiro: Shadow Dice Twice czy Devil May Cry V.

bDggTJOZ

Po raz dwudziesty Inicjatywa Awesome Games Done Quick zgromadziła najlepszych speedrunnerów z całego świata, którzy przechodzą swoje ulubione gry w jak najkrótszym czasie na oczach tysięcy widzów i przy okazji zbierają pieniądze dla Prevent Cancer Foundation, czyli organizacji zajmującej się wczesnym wykrywaniem zagrożeń nowotworowych oraz leczeniem już chorych pacjentów.

Przez trwające tydzień wydarzenie (5-12 stycznia) udało się zebrać 3,13 miliona dolarów, przebijając tym samym poprzednią edycję o prawie 100 tysięcy dolarów. Tym samym, od początku istnienia Games Done Quick (pierwsza edycja odbyła się na początku stycznia 2010 roku) łączna kwota uzyskana dzięki tej inicjatywie dobiła do okrągłych 25 milionów dolarów.

Na powyższym wideo organizatorzy podsumowali całe wydarzenie, a jeśli interesuje Was jakaś konkretna gra, to odsyłam do kanału YouTube GDQ. Tam znajdziecie między innymi zapisy z przechodzenia zarówno klasyków, jak i nowszych gier pokroju Devil May Cry V czy The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Zapis całego wydarzenia dostępny  jest na Twitchu.

bDggTJPb

Bartek Witoszka

bDggTJPX