Autorzy Steamworld Dig i Fe łączą siły i tworzą Thunderful

Autorzy Steamworld Dig i Fe łączą siły i tworzą Thunderful
26.01.2018 12:14
Autorzy Steamworld Dig i Fe łączą siły i tworzą Thunderful
Maciej Kowalik
Maciej Kowalik

To nie gra, to firma, która będzie właścicielem obu studiów. To też dobre wieści dla fanów Nintendo.

I Image & Form (Steamworld Dig), i Zoing (Fe) to studia ze Szwecji. Ba, to studia z jednego miasta - mają siedziby w Göteborgu. Najwidoczniej nie było im trudno się dogadać. Choć to Brjann Sigurgeirsson i jego ekipa mogą się pochwalić póki co ciekawszym dorobkiem. Seria Steamworld to jedna z niezależnych marek, która "chwyciła", a Steamworld Dig 2 był jedną z ciekawszych małych premier zeszłego roku. Na Fe wciąż czekamy - premiera w lutym.

Fe Official Gamescom Trailer

W rozesłanym po redakcjach mailu, Sigurgeirsson zapewnia, że oba studia dalej będą tworzyć gry po swojemu. Steamworld zrodzi kolejną odsłonę. Ale partnerstwo pozwoli im myśleć w większej skali.

325545464319850460

Właścicielami Thunderfull są szefowie obu ekip oraz Bergsala Holding. Wyłączny dystrybutor Nintendo w krajach skandynawskich. Najstarszy z partnerów firmy spoza Japonii. Założenie firmy-matki powinno dobrze wróżyć posiadaczom Switcha. Ale pewnie nie tylko im. Jako fan Steamworldów cieszę się, że dzięki partnerstwu autorzy tej serii będą mogli wejść na wyższy poziom.

Maciej Kowalik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)