Autorzy SOCOM na bruku?

Autorzy SOCOM na bruku?
marcindmjqtx

26.03.2012 10:47, aktual.: 05.01.2016 16:52

Wygląda na to, że Unit 13 na PlayStation Vita może być ostatnią grą od studia Zipper Interactive.

To jeszcze nic oficjalnego, ale Kotaku jest pewne, że autorami serii SOCOM, Crimson Skies czy MAG wstrząsnęła fala zwolnień. Źródła serwisu twierdzą, że nie chodzi tu o zwyczajny koniec kontraktów ludzi zatrudnionych do stworzenia jednej gry (Unit 13 dopiero co trafiło do sklepów), ale o masowe rozstawanie się z pracownikami, zwiastujące zamknięcie studia.

Zipper zostało wykupione przez Sony w 2006 roku, u progu nowej generacji konsol. Na niej nie poszło studiu już tak dobrze, jak na PS2. MAG pokazał, że za ilością graczy na polu walki nie zawsze idzie jakość wrażeń, płynących z walki, a SOCOM 4: Polskie Siły Specjalne w recenzji wystawiłem grze 2/5 i pisałem tak:

Ogólnie rzecz biorąc SOCOM 4: Polskie Siły Specjalne to gra przeciętna. Fabularna kampania jest najzwyczajniej w świecie nudna, archaiczna i w najmniejszym stopniu nie wykorzystuje możliwości, jakie daje dowodzenie dwoma drużynami. Nawet w misjach, które w teorii miały zmuszać nas do uważnego przekradania się przez zajęty przez wroga teren jesteśmy prowadzeni za rączkę przez gąszcz ogłupiających przeciwników skryptów. Emocje pojawiają się tylko w momentach, w których autorzy postanowili pognębić gracza i zalać go zewsząd przeciwnikami. Tryby sieciowe miały potencjał, ale w obliczu afery z PlayStation Network i wyłączenia usługi na miesiąc, nie miały szans na rozwinięcie skrzydeł.

Trzymacie kciuki za to, by Zipper przetrwało czy pogodziliście się z myślą, że to już koniec?

źródło: Kotaku

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)