Autorzy Shanka, Mark of the Ninja i Don't Starve znów zmieniają klimaty

Strona głównaAutorzy Shanka, Mark of the Ninja i Don't Starve znów zmieniają klimaty
03.07.2013 18:19
Autorzy Shanka, Mark of the Ninja i Don't Starve znów zmieniają klimaty
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Była siekanka, była skradanka i gra roguelike. Następna w kolejce czeka Incognita - turowa taktyczna gra szpiegowska.

bEiZovph

Incognita została dopiero co zapowiedziana, ale w rozmowie z RockPaperShotgun współzałożyciel studia Jamie Chang zdradza, że jeszcze latem będziemy mogli zacząć zabawę z wersją alfa. Słuchanie opinii graczy sprawiło, że Don't Starve stawało się coraz lepszą grą.

W wywiadzie często jako punkt odniesienia przewija się XCOM. Chang nie zdradza wiele na temat rozgrywki, ale nie odżegnuje się od tego porównania. Przy czym dużo ważniejsze będzie tu zbieranie informacji o polu walki. Tak, by nasi żołnierze nie poruszali się w ciemno, licząc na to, że ustawienie ich za osłoną pozwoli uniknąć przykrej niespodzianki. Wciąż nie wiemy jednak, czy będziemy dowodzić jednym agentem czy całą drużyną. Ani tego czy celem będzie wyeliminowanie przeciwników czy może Incognita będzie bardziej skradanką.

Gra zmierza na PC (Windows plus Mac i Linux). To najważniejsza platforma, ale niewykluczone są też inne wersje. Jestem fanem dokonań Klei i turowych strategii, więc trzymam kciuki za Incognitę. Niedługo powinniśmy wiedzieć więcej. Na oficjalnej stronie gry możecie znaleźć zakodowaną wiadomość, ale jestem za słaby w te klocki.

źródło: RPS

Maciej Kowalik

327158904402761770