Autorka niesamowitej wersji The Dragonborn Comes napisała nową piosenkę - do The Elder Scrolls Online

Autorka niesamowitej wersji The Dragonborn Comes napisała nową piosenkę - do The Elder Scrolls Online
marcindmjqtx

26.04.2013 20:18, aktual.: 05.01.2016 16:14

Jeśli jesteście fanami The Elder Scrolls V: Skyrim i nie słyszeliście "The Dragonborn Comes" w wersji Malukah, to ominęło Was coś... pięknego? No i nie tylko fani docenili jej talent.

Malukah pochodzi z Meksyku - dorastała słuchając The Beatles, Billy'ego Joela i ścieżki dźwiękowej do Tetrisa. Studiowała grę na pianinie, ale potem zakochała się w gitarze akustycznej - zaczęła też śpiewać i komponować. Ukończyła Berklee College of Music i nagrała album All of the Above.

Jednak prawdziwą sławę przyniosły jej covery utworów ze Skyrima - w sumie zebrały 23 miliony odsłon na YouTube, a samo "The Dragonborn Comes" wyświetlono ponad 10 milionów razy. Ta popularność sprawiła, że zwróciło się do niej Zenimax Online Studios z prośbą o napisanie utworu inspirowanego nadchodzącą grą MMO ze świata The Elder Scrolls.

Utwór nazywa się "Beauty of Dawn" - tak tłumaczy się słowo Tamriel. Możecie posłuchać go na Youtube albo pobrać ze strony The Elder Scrolls Online.

A to "The Dragonborn Comes", dla tych, którzy nie słyszeli. I dla wszystkich innych, którzy chcą sobie przypomnieć to wykonanie:

Bethesda nigdzie tego nie potwierdziła, ale fani już spekulują, czy nowy utwór w jakiejś formie trafi do gry. A może nawet stanie się tak z całą postacią wokalistki - mogłaby zostać bardem w jakiejś karczmie...

Z piosenką Dragonborn zrobili to moderzy - rozbrzmiewa teraz w karczmach w całym Skyrim:

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)