Auto Chess zmierza do Epic Games Store jako samodzielna produkcja

Auto Chess zmierza do Epic Games Store jako samodzielna produkcja
Łukasz Jarkiewicz

13.06.2019 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możecie iść po przekąski.

Dota Auto Chess to modyfikacja do popularnej gry Moba. Polega na potyczkach z innymi graczami za pomocą bohaterów na planszy przypominającej szachownicę. Wojowników kupujemy za złoto przydzielane podczas rozgrywki. Walki trwają automatycznie, a pomiędzy nimi mamy czas na kupno bohaterów. Głębia tkwi w ich doborze.

Z początkiem roku modyfikacja stawała się coraz popularniejsza. Pod koniec kwietnia liczyła już osiem milionów graczy. W szczytowym momencie grało w nią 300 tys. osób. Nie dziwi więc zachowanie Epica, który dogadał się z zespołami Drodo i Dragonest Game na temat kury znoszącej złote jajka. Zaowocowało to pracą nad samodzielną grą Auto Chess z wyłącznością dla Epic Games Store. Oryginalności przy wymyślaniu nazwy nie można odmówić.

Nie poznaliśmy jeszcze daty premiery produkcji, ale na stronie pojawiły się pierwsze informacje. Wśród nich znalazły się wymagania sprzętowe. Warto obejrzeć zwiastun z pokazu PC Gaming Show, który pozwala rzucić okiem na fragmenty rozgrywki. Auto Chess zostanie wydane również w formie mobilnej, za którą odpowiedzialny będzie Drodo.

Auto Chess trailer - PC Gaming Show 2019

Warto wziąć pod uwagę fakt, że mod powstał na bazie popularnej gry, której wydawcą jest nie kto inny jak Valve. Może zastanawiacie się, dlaczego amerykański gigant sam nie podjął podobnych kroków? Odpowiedź jest prosta. Próbował. Ponad dwa tygodnie temu na blogu Dota 2 został zamieszczony wpis, z którego dowiedzieliśmy się, że "Valve i Drodo nie mogą współpracować ze sobą z wielu powodów". Dalej robiło się tylko ciekawiej, ponieważ postanowiono stworzyć dwie osobne produkcje oparte na popularnej modyfikacji.

Jedną już poznaliśmy, więc czas na poznanie drugiej. Valve jednak nie kwapi się do dzielenia jakimikolwiek informacjami. Pozostaje tylko czekać na oficjalną zapowiedź i reakcję fanów. Wspominam o nich, ponieważ w tej chwili produkcja Epica zbiera same niechlubne opinie. Taka z bardziej interesujących mówi o wyglądzie Auto Chess. Wielu graczy kłuje nowy model postaci, który nie mógł pozostać taki sam.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)