Atak hakerski na EA. Wykradziono kod źródłowy FIFA 2021 i silnika Frostbite

Serwis Motherboard (Vice) poinformował o włamaniu na serwer giganta gier wideo. Electronic Arts, wydawcy Battlefielda, FIFA czy The Sims mają poważny problem. Wiele z ich kodów źródłowych gier i wewnętrznych narzędzi zostało wykradzionych.

EA potwierdza włamanie
EA potwierdza włamanie
Źródło zdjęć: © Anadolu Agency via Getty Images | Anadolu Agency
Arkadiusz Stando

10.06.2021 21:18

O włamaniu na serwery poinformowano w czwartek. Według informacji podawanych przez dziennikarzy Motherboard, dane zostały już wystawione na sprzedaż w wielu forach w darkwebie. Póki co nie wiadomo, kiedy dokonano ataku i w jaki sposób uzyskano dostęp do serwerów EA.

Hakerzy twierdzą, że w ich ręce wpadło 780 GB danych z serwerów EA. Wśród wykradzionych plików mieli zdobyć kod źródłowy gry FIFA 2021, kod serwera matchmakingowego, a także kod źródłowy silnika Frostbite, na którym zbudowana jest między innymi seria gier Battlefield.

EA potwierdza doniesienia

W rozmowie z serwisem Motherboard, przedstawiciele Electronic Arts potwierdzili, że doszło do naruszenia bezpieczeństwa ich danych. Jednocześnie przyznali, że w rękach hakerów znalazło się to, o czym informują. 

"Badamy niedawny incydent włamania do naszej sieci, w którym skradziono ograniczoną ilość kodu źródłowego gry i powiązanych narzędzi" – powiedział w oświadczeniu dla Motherboard rzecznik EA. 

"Nie uzyskano dostępu do danych graczy i nie mamy powodu sądzić, że istnieje jakiekolwiek ryzyko dla prywatności graczy. Po tym incydencie wprowadziliśmy już ulepszenia bezpieczeństwa i nie oczekujemy wpływu na nasze gry lub naszą działalność. Aktywnie pracujemy z funkcjonariuszami organów ścigania i innymi ekspertami w ramach trwającego dochodzenia karnego" - dodaje rzecznik EA.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.