Model NX90 zawdzięcza swoją niepowtarzalną urodę projektantowi Davidowi Lewisowi, twórcy koncepcji pokrywy z polerowanego aluminium, w którą wbudowane są dwa sporych rozmiarów, pionowo zorientowane głośniki.
Laptop posiada także 18,4 calowy ekran o rozdzielczości FullHD (1920x1080), pełnowymiarową klawiaturę oraz dwa touchpady (gładziki). Całość napędza procesor Intel Core i7-820QM (1.73 GHz), nawet 12 GB RAMu 1333, dysk twardy 1,5 TB oraz karta graficzna NVIDIA GeForce GT 335M z 1GB GDDR3MHz. W tym przypadku możemy mówić o modelu, który jest w stanie z powodzeniem zastąpić większość domowych, stacjonarnych komputerów.
Asus U Bamboo to z kolei seria laptopów dla miłośników elegancji i ekologicznego podejścia do technologii. Część obudowy została wykonana z lekkiego bambusowego drewna, które wyjątkowo dobrze wpasowuje się w całość konstrukcji.
Seria U wyposażona jest w złącza USB 3.0, oraz technologie Super Hybrid Engine (optymalizuje zużycie energii i wydłuża czas pracy baterii) oraz NVIDIA Optimus, która ogranicza pobór prądu przez układ graficzny, w chwilach, gdy nie jest on wykorzystywany.
Zapowiada się koniec ery laptopów, które różnią się wyłącznie nazwami. Znając życie, nowe Asusy nie będą najtańsze na rynku, ale mimo wszystko pochwalamy to posunięcie.
[via ASUS]
Łukasz Cichy