Assassin's Creed Rift. Nowa gra z serii w przyszłym roku?

Assassin's Creed Rift. Nowa gra z serii w przyszłym roku?
09.02.2022 18:15
Assassin's Creed: Valhalla
Assassin's Creed: Valhalla

Assassin's Creed Rift to kodowa nazwa nowej gry z serii o bractwie asasynów. Ma trafić na rynek przed ogłoszonym już Assassin's Creed Infinity. W grze spotkamy znaną już fanom postać, a rozgrywka przybierze nieco inny charakter.

Jason Schreier poinformował na łamach Bloomberga o nadchodzącej nowej grze z jednej z największych serii Ubisoftu. Nazwą kodową produkcji ma być Assassin's Creed Rift. Zdaniem informatora gra wyrosła z tworzonego wcześniej dodatku do ostatniej, przepełnionej treścią odsłony serii, czyli Assassin's Creed Valhalla.

Choć Assassin's Creed Rift tworzony jest już od dawna (zdaniem Schreiera od 2020 roku), gra będzie znacznie mniejsza niż ostatnie odsłony serii, czyli Origins, Odyssey i Valhalla. Gracze nie otrzymają więc wielkiej gry RPG z otwartym światem. Zamiast tego możemy spodziewać się powrotu do przeszłości.

Według informacji, które podano w Bloombergu, w Assassin's Creed Rift dużo większy nacisk zostanie położony na aspekcie skradania się. Wydaje się więc, że fani pierwszych kilku odsłon serii o asasynach poczują się jak w domu.

Co ciekawe, powróci też znany graczom Assassin's Creed Valhalla bohater. W Rift wcielić mamy się bowiem w Basima, którego można było poznać w najnowszej części Assassin's Creed. Co ciekawe, informacja o tym, że Basim jeszcze do nas wróci, wypłynęła już w 2021 roku na łamach serwisu Eurogamer.

Producent Assassin's Creed Valhalla powiedział w wywiadzie, że "nie może podać jeszcze zbyt wielu szczegółów, ale tak, z pewnością zobaczycie jeszcze Basima". Możliwe, że Assassin's Creed Rift trafi na rynek w 2023 roku. Z pewnością ma się pojawić przed premierą Assassin's Creed Infinity.

Podoba wam się pomysł, by Assassin's Creed wrócił na pierwotnie obrane tory i znowu stał się grą o cichych zabójcach chowających się w krzewach i wozach ze słomą?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)