Assassin's Creed Rift. Nowa gra z serii w przyszłym roku?

Assassin's Creed Rift to kodowa nazwa nowej gry z serii o bractwie asasynów. Ma trafić na rynek przed ogłoszonym już Assassin's Creed Infinity. W grze spotkamy znaną już fanom postać, a rozgrywka przybierze nieco inny charakter.

Assassin's Creed: Valhalla
Assassin's Creed: Valhalla

Jason Schreier poinformował na łamach Bloomberga o nadchodzącej nowej grze z jednej z największych serii Ubisoftu. Nazwą kodową produkcji ma być Assassin's Creed Rift. Zdaniem informatora gra wyrosła z tworzonego wcześniej dodatku do ostatniej, przepełnionej treścią odsłony serii, czyli Assassin's Creed Valhalla.

Choć Assassin's Creed Rift tworzony jest już od dawna (zdaniem Schreiera od 2020 roku), gra będzie znacznie mniejsza niż ostatnie odsłony serii, czyli Origins, Odyssey i Valhalla. Gracze nie otrzymają więc wielkiej gry RPG z otwartym światem. Zamiast tego możemy spodziewać się powrotu do przeszłości.

Według informacji, które podano w Bloombergu, w Assassin's Creed Rift dużo większy nacisk zostanie położony na aspekcie skradania się. Wydaje się więc, że fani pierwszych kilku odsłon serii o asasynach poczują się jak w domu.

Co ciekawe, powróci też znany graczom Assassin's Creed Valhalla bohater. W Rift wcielić mamy się bowiem w Basima, którego można było poznać w najnowszej części Assassin's Creed. Co ciekawe, informacja o tym, że Basim jeszcze do nas wróci, wypłynęła już w 2021 roku na łamach serwisu Eurogamer.

Producent Assassin's Creed Valhalla powiedział w wywiadzie, że "nie może podać jeszcze zbyt wielu szczegółów, ale tak, z pewnością zobaczycie jeszcze Basima". Możliwe, że Assassin's Creed Rift trafi na rynek w 2023 roku. Z pewnością ma się pojawić przed premierą Assassin's Creed Infinity.

Podoba wam się pomysł, by Assassin's Creedtarget="_blank"> wrócił na pierwotnie obrane tory i znowu stał się grą o cichych zabójcach chowających się w krzewach i wozach ze słomą?

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.