Assassin's Creed Valhalla z fragmentem rozgrywki i datą premiery. W końcu

Assassin's Creed Valhalla z fragmentem rozgrywki i datą premiery. W końcu

Assassin's Creed Valhalla z fragmentem rozgrywki i datą premiery. W końcu
12.07.2020 21:59, aktualizacja: 12.07.2020 23:25

A na końcu znajdziecie piekielnie długą listę rzeczy dla kolekcjonerów: książka, komiksy, albumy z grafikami...

Informacje i niespodzianki dotyczące "Assassin's Creed: Valhalla"  również popsuły przecieki. Dlatego dzisiejszy fragment rozgrywki, choć w znacznie lepszej jakości, wielkich nowości nie przyniósł. Potwierdził natomiast to co już wiedzieliśmy.

Pożary, oblężenia, rąbanie taranem w bramę, latające w powietrzu toporki – miłośnicy wikingowych legend powinni być zadowoleni. Poszukiwacze historycznej prawdy? Tych odsyłam do tekstu, powstałego w oparciu o komentarze malkontentów, tuż po premierze pierwszego zwiastuna.

Twórcy tym razem nie szczędzili detali. Zobaczyliśmy sporo walki przy użyciu dwóch broni, dwoma tarczami, rzucanie toporami, łukiem – co, kto lubi. Przebiegliśmy przez "raid", który zapewni nam surowce potrzebne do rozbudowy naszych obozów. Do tego sekcje wymagające skradania.

Assassin’s Creed Valhalla: Gameplay Overview Trailer

Nieco później, kiedy Ubisoft Forward się skończyło, zobaczyliśmy skróconą wersję półgodzinnej rozgrywki, która wyciekła kilka dni temu do sieci. Bitwa rozpoczyna się od wodnego desantu drakkarami, by za chwilę zająć przejść pełnoprawnego oblężeniem. Dobrze wypada bitewny chaos, widać grupki przygotowujące taran, dookoła fruwają podpalone strzały – słowem: dzieje się.

Potem trochę “asasynowej klasyki”: wspinaczka na mur i walka wręcz (wyglądająca na kalkę systemu z poprzednich części), dalej przebicie się przez mrowie wrogów, a na końcu boss, w tym przypadku z towarzyszącym mu psem.

Tonacja "Valhalli", przynajmniej w tym fragmencie, zdaje się być mroczniejsza od poprzednich części.

Trudno po tym fragmencie wyciągać jakiekolwiek wnioski poza tym, że gra wydaje się być na ostatniej prostej. Dla miłośników serii to na pewno dobra wiadomość. Malkontenci i tak ominą ją szerokim łukiem. Dla tych, którzy spragnieni są większej ilości szczegółów - mamy dobre wieści. Barnaba spędził z grą parę godzin i wkrótce podzieli się swoimi wrażeniami.

Poznaliśmy też oficjalną, choć również "wyciekniętą" datę premiery "Assassin’s Creed Valhalla" – 17 listopada. A więc wcześniej niż zakładano. W dodatku w tym samym dniu, w którym światło dzienne ma ujrzeć "Cyberpunk 2077". Zapowiada się ciekawa batalia. Dla porządku. Produkcja Ubisoftu trafi niemal na wszystko: Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 5, PlayStation 4, Google Stadia oraz PC (Epic Games Store, uPlay, abonament UPLAY+).

Ubisoft zdążyło też ogłosić  przedsprzedaż ścieżki dźwiękowej z "Assassin’s Creed Valhalla". Do tego dorzuciło całe kilogramy dodatkowych wydawnictw planowanych z okazji premiery gry:

- Od 17 lipca, na Spotify i iTunes dostępny będzie album, zawierający siedem utworów z oficjalnej ścieżki dźwiękowej, w tym oryginalne kompozycje Jespera Kyda i Sarah Schachner oraz oryginalną piosenkę Einara Selvika.  Wcześniejszy zapis na Spotify i zamówienie przedpremierowe na iTunes są już dostępne, a pełna ścieżka dźwiękowa zostanie udostępniona w terminie późniejszym.

- Książka „Assassin’s Creed Valhalla – Gerimund’s Saga”, napisana przez Matthew J. Kirby'ego, opowie oryginalną historię, umieszczoną w świecie gry. Gracze poznają epicką opowieść o Geirmundzie Hellskinie, człowieku, który koniecznie chce się sprawdzić jako wiking i wojownik, dołączający do szeregów armii króla Guthruma i biorący udział w inwazji na Anglię.

- W sprzedaży pojawi się także seria komiksów "Assassin’s Creed Valhalla – Song of Glory", ze scenariuszem Cavana Scotta, ilustracjami Martina Tuniki i koloryzacją Michaela Atiyeha. Komiksy przedstawią wydarzenia sprzed akcji gry i pokażą nieustraszonych wikingów, Eivora i Sigurda, którzy wyruszają na swoje wyprawy, aby się sprawdzić i szukać chwały. "Assassin’s Creed Valhalla – Song of Glory nr 1" (z trzech) pojawi się już 21 października 2020 r.

- Wreszcie "Art of Assassin’s Creed Valhalla" i "Art of Assassin’s Creed Valhalla Deluxe Edition" zaproszą czytelników na graficzną podróż po świecie gry, zdefiniowanym przez surowe piękno wikińskiego życia, pełnym fascynujących postaci i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Album ten zawiera atrakcyjną kolekcję grafik i komentarzy, które na pewno przyciągną powracających fanów i nowych czytelników.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)