Assassin's Creed to najlepiej sprzedająca się marka w historii Ubisoftu. Świat kupił już 73 miliony kopii

Assassin's Creed to najlepiej sprzedająca się marka w historii Ubisoftu. Świat kupił już 73 miliony kopii21.04.2014 19:54
Assassin's Creed to najlepiej sprzedająca się marka w historii Ubisoftu. Świat kupił już 73 miliony kopii
marcindmjqtx

Zgadniecie, co jest na drugim miejscu?

73 miliony egzemplarzy Assassin's Creed - to robi duże wrażenie. Na ten wynik zapracowało 15 gier w serii na przeróżnych platformach. Jeszcze daleko do gigantów (raptem 9 części Gran Turismo kupiło ponad 70 milionów graczy, na dodatek wyłącznie na konsolach PlayStation), ale nie zmienia to faktu, że AC to obecnie potężna marka. Trudno się dziwić, że Ubisoft nie przejmuje się narzekaniami tych, którzy chcieliby np. nowego systemu walki.

Ciekawostka kryje się na miejscu numer dwa - Just Dance zaskarbiło sobie sympatię 48 milionów graczy. Niedzielni gracze górą. Dalej w kolejności mamy skarby sygnowane nazwiskiem Toma Clancy'ego - Splinter Cell, Rainbow Six i Ghost Recon (odpowiednio 30, 26 i 25 milionów). Zaskoczyło mnie raptem 10 milionów The Settlers, ale to zapewne nie jest łączny wynik serii, a jedynie tych odsłon, których wydawcą był Ubisoft (wcześniej tę funkcję piastował Blue Byte).

Trzeci największy niezależny wydawca na świecie zatrudnia obecnie 9200 osób, z czego 7800 pracuje nad grami w 29 studiach w 19 krajach. Niesamowicie rozwinęła się firma, która zaczynała skromnie w maleńkiej bretońskiej wsi, założona przez 5 braci Guillemot.

[Źródło: 1, 2]

Marcin Kosman

326830570930202903
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)