Assassin's Creed 4: Black Flag połączy dwie generacje konsol? Na morzach spotkamy też chyba samego Czarnobrodego

Strona głównaAssassin's Creed 4: Black Flag połączy dwie generacje konsol? Na morzach spotkamy też chyba samego Czarnobrodego
01.03.2013 10:31
Assassin's Creed 4: Black Flag połączy dwie generacje konsol? Na morzach spotkamy też chyba samego Czarnobrodego
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Wczoraj Ubisoft oficjalnie przyznał, że kolejna odsłona serii zabierze nas na otwarte morza, a dziś firmie znowu "wyciekło" coś nowego.

Tym razem nie jest to jednak wina dziennikarza, który chciał się pochwalić plakatem, ale ludzi odpowiadających za stronę, na której trwa odliczanie do premiery pierwszego zwiastuna Black Flag.

Redaktorzy serwisu GamingEverything odkryli na niej coś, czego wydawca chyba nie planował póki co ujawniać:

fot. GamingEverything

Po pierwsze - data premiery czyli 29 października. To wtorek, czyli najpewniej chodzi o USA, a my dostaniemy grę w piątek, 1 listopada. Ale to nie wszystko. Ubisoft zaprezentował wczoraj okładki gry w wersji na PS3, 360, PC i Wii U, więc założyliśmy, że to platformy docelowe. Tymczasem nad datą premiery widnieje informacja, że Black Flag trafi też na konsole nowej generacji. Już wczoraj niektórzy sugerowali, że platform docelowych będzie więcej.

Musicie wiedzieć, że niektóre redakcje zostały zaproszone na pokaz gry, na którym podpisały oświadczenie o nie zdradzaniu jej szczegółów przed najbliższym poniedziałkiem. Sytuacja jest nieco dziwna, bo przecieki o grze tworzą już wartki strumień i niektórzy nie wytrzymują. Dlatego myślę, że możemy spokojnie założyć, że jedną z historycznych postaci, jakie spotkamy w grze będzie Czarnobrody. Taką ksywkę miał Edward Teach, jeden z najbardziej znanych piratów, napadający na statku na Morzu Karaibskim. Zmarł w 1718 roku, a akcja gry ma toczyć się trzy lata wcześniej.

Skąd te przypuszczenia? Tom Phillips z Eurogamera poniższy obrazek, również wzięty ze strony z odliczaniem, podpisał "człowiek z Czarną Brodą". Wielkie litery raczej nie są przypadkowe.

fot. gamingeverything.com

Ciekawe, czy do poniedziałku coś jeszcze wycieknie. Ubisoft jakoś nie może utrzymać planów w tajemnicy. Pamiętacie, co się działo przed rokiem?

Maciej Kowalik

327241097192231737
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)