Ascend: New Gods pierwszą grą free to play na Xboksie

Strona głównaAscend: New Gods pierwszą grą free to play na Xboksie
08.06.2012 11:12
Ascend: New Gods pierwszą grą free to play na Xboksie
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDUMyKUS

No proszę, Microsoft tak skupił się na swojej konferencji na rzeczach nie związanych z grami, że zapomniał poinformować, że otwiera właśnie nowy rozdział w historii Xboksa.

bDUMyKUl

Ta niewyglądająca szczególnie efektownie nawalanka od autorów Toy Soldiers będzie pierwszą Xboksową grą free to play. Oznacza to, że ściągniemy ją z Xbox Live za darmo, a jeśli będziemy chcieli, to pieniądze wydamy na wirtualne dobra ułatwiające bądź uatrakcyjniające rozgrywkę.

To ważna wiadomość, bo oznacza, że Microsoft w końcu jest gotowy na wpuszczenie do Xbox Live tego bardzo popularnego ostatnio modelu biznesowego. Spodziewam się, że będzie to pierwszy kamyk, który - jeśli odniesie sukces - może rozpocząć lawinę.

Samo Ascend ma być grą action-RPG opartą na siekaniu stworów.

bDUMyKUn

Będziemy mogli grać w nią na Xboksie i na Windows Phone, przenosząc między platformami stan gry. Autorzy zapowiadają jakiś rodzaj rozgrywki sieciowej, ale szczegółów na razie brak. Ciekawostką jest fakt, że nie będziemy raczej przywiązywali się do swojej postaci - gra umożliwi złożenie jej w ofierze, dzięki czemu odrodzimy się jako inny, potężniejszy wojownik.

I tak, jak po konferencji Microsoftu Ascend w ogóle mnie nie interesowało, tak teraz będę się tej grze przyglądał uważnie. To pierwsza jaskółka, która może przynieść Xboksowi dużo dobrego.

źródło: Edge

Maciej Kowalik

327017323171567658
bDUMyKVj