Armored Core VI nie będzie kolejnymi Soulsami - zapewnia From Software

Armored Core VI nie będzie kolejnymi Soulsami - zapewnia From Software13.12.2022 23:02
Armored Core VI
Armored Core VI
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

Przedstawiciele developera tłumaczą, że ich fani nie powinni się spodziewać kolejnej gry w stylu Dark Souls.

Podczas tegorocznej gali The Game Awards zapowiedziano m.in. nową grę From Software. Nie będzie to kolejne Dark Souls, Sekiro czy nawet dodatek do Elden Ring (chociaż tego również się spodziewamy). Zamiast tego firma postanowiła podzielić się zwiastunem do Armored Core VI - gry, za sprawą której powróci do jednej ze swoich starych serii.

Ostatnia odsłona Armored Core (Verdict Day na PS3 i X360) ukazała się w 2013 roku, nic dziwnego więc, że wielu obecnych fanów firmy w ogóle nie kojarzy tej serii. Mogą się oni również spodziewać, że nowe Armored Core będzie bardziej zbliżone do najnowszych produkcji From. Przedstawiciele firmy zaznaczają jednak, że tak się nie stanie.

Nie podejmujemy świadomych działań w celu zbliżenia rozgrywki do gier w stylu Soulsborne.

Stwierdził Miyazaki w wywiadzie dla IGN-u. Zamiast tego jego studio koncentrować ma się na najważniejszych elementach Armored Core, jedynie wykorzystując do ich usprawnienia doświadczenia z innych gier.

Warto tu również dodać, że chociaż Hidetaka Miyazaki pełnił rolę reżysera gry na początku jej produkcji, to później pałeczkę przejął Masaru Yamamura. Yamura zapowiedział w wywiadzie, że Armored Core VI koncentrować się będzie na budowaniu mechów, ich personalizacji i pilotowaniu. Będzie miała normalne misje zamiast open worlda, a ważną częścią rozgrywki mają być walki z bossami (cośtam więc z Soulsów jednak biorą).

Jednocześnie twórcy zapewnili, że ze strony fabularnej będzie to zupełnie nowa historia, niewymagająca znajomości poprzednich odsłon serii do zrozumienia.

Premiera gry zaplanowana jest na przyszły rok na PC i konsole.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)