Apple uruchamia Game Center

Apple uruchamia Game Center
08.04.2010 21:04
Apple uruchamia Game Center
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Na zakończonej przed chwilą prezentacji iPhone OS 4.0 Apple zapowiedziało rychłe uruchomienie Game Center - usługi społecznościowych dla graczy. Co prawda wcześniej istniało już kilka tego rodzaju systemów, jak OpenFeint czy Plus+, ale ten będzie miał oficjalny stempelek koncernu.

Co Game Center zaoferuje? Komunikację między graczami, wysyłanie wiadomości, statystyki, rankingi oraz oczywiście osiągnięcia. Oprócz tego system będzie wykorzystywany w grach dla kilku osób do wyszukiwania przeciwników o odpowiednim poziomie umiejętności. Nowa usługa ma pojawić się w lato 2010 roku.

Dodatkowo, Apple wprowadza swój własny system reklamowy, iAd, który może zostać wykorzystany przez twórców aplikacji, a zatem także i gier, do wyświetlania różnego rodzaju reklam w grze i zarabiania na nich.

Przy okazji, koncern pochwalił się liczbą ponad 50 tysięcy gier i aplikacji służących rozrywce już teraz dostępnych na iPhone OS. Choć porównywanie tego z ofertą PSP czy DSa nie ma większego sensu. Poza tym, że wysoki słupek ładniej wygląda.

O sprawach mniej związanych z grami, a poruszonymi podczas prezentacji przeczytacie na bratnich Technologiach. Premiera nowej wersji oprogramowania latem, część rzeczy może nie działać dla modeli starszych niż iPhone 3Gs i iPod Touch trzeciej generacji.

Konrad Hildebrand

326921266697623594
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)