Apple pokazało iPada!

Apple pokazało iPada!27.01.2010 20:01
Apple pokazało iPada!
marcindmjqtx

Podczas dzisiejszej konferencji firma Apple zaprezentowała swoje nowe urządzenie, o którym wszyscy trąbili od tygodni. Mowa oczywiście o iPadzie - taką właśnie oficjalną nazwę nosi tablet Apple'a. Na pierwszy rzut oka iPad wygląda jak przerośnięty iPhone. I właściwie ma też wiele wspólnego z popularnym telefonem.

Apple nie mogło nie pochwalić się kilkoma danymi: od 2001 roku na świecie jest 250 milionów iPodów, AppStore może poszczycić się 140 tysiącami aplikacji, które zostały pobrane już 3 miliardy razy. Apple to w tej chwili największa firma mobilna na świecie.

Z danych technicznych wiemy, że iPad posiada ekran o przekątnej 10 cali jest napędzany procesorem zbudowanym przez Apple (a właściwie przez wykupioną wcześniej firmę PA Semi) o zegarze 1GHz. Układ posiada też zintegrowaną grafikę. iPada będzie można podłączyć do sieci WiFi, pojawią się modele z 3G (te ostatnie nie będą posiadały blokady sim)! Dostępne będą modele o pojemnościach od 16 do 64GB. Czas działania na bateriach wyniesie 10h w trybie pracy i do miesiąca w trybie czuwania. Więcej o szczegółach technicznych możecie przeczytać technologie.gazeta.pl.

Interfejs iPada przypomina ten z iPhone'a. Urządzenie ma też zbliżoną funkcjonalność - iTunes, AppStore, mapy, odtwarzacz YouTube (również w HD). Nowością jest iBook Store, czyli w założeniach pogromca Kindle'a. iPad dostanie także swoją wersję iWork, czyli odpowiednika windowsowego Office'a.

Skupmy się jednak na grach. Przede wszystkim na iPadzie będą działać gry z iPhone'a - w okienku (z czarną ramką) lub przeskalowane do nowej rozdzielczości. Jeszcze dziś deweloperzy będą mogli ściągnąć odpowiednią aktualizację do SDK, która umożliwi im przystosowanie swoich aplikacji do nowego urządzenia.

W trakcie prezentacji pokazano kilka tytułów, w tym dobrze znany FPS Nova od Gameloftu, NFS: Shift i Major League Baseball. Sterowanie nie uległo zmianie względem iPhone'a - do dyspozycji dalej mamy dotykowy ekran i żyroskop. Z pierwszym doniesień wynika, że gry działają płynnie (co w sumie nie dziwi biorąc pod uwagę nowszą architekturę sprzętu).

Ceny to:

  • 499$ za 16GB
  • 599$ za 32GB
  • 699$ za 64GB
  • za wersję z 3G trzeba będzie doliczyć 130$

Premiera światowa iPada nastąpi za 60 dni (i za 90 dni dla wersji 3G). Uwaga, w zestawie znajdzie się fizyczna klawiatura i specjalna podstawka!

Jak Wam się podoba nowa zabawka Apple'a? Sądzicie, że iPad powtórzy sukces iPhone'a jako sprzęt do grania?

AKTUALIZACJA: pojawiła się oficjalna prezentacja wideo

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)