Apple podchodzi do gier coraz poważniej?

Choć iPhone to świetne urządzenie (co do iPada nie mam tej pewności), to jednak nie do końca sprawdza się jako przenośna konsola. Owszem, jest na nią wiele bardzo dobrych gier (i jeszcze więcej słabych), ale sterowanie palcami i zasłanianie sobie tym samym ekranu bywa poważnym problemem. Wydaje się, że Apple w końcu go dostrzegło.

Apple podchodzi do gier coraz poważniej?
marcindmjqtx

Firma złożyła wniosek patentowy, dzięki któremu iPhone i iPad mogą doczekać się specjalnej obudowy, zapewniającej standardowe dla konsol przenośnych sterowanie. Do takiej formy wsuwalibyśmy urządzenie Apple i mamy pełnoprawną konsolkę, choć rozmiary takiego sprzętu mogą być nieco za duże, jak na standardy konsol przenośnych. Obudowa mogłaby zapewniać również wstrząsy oraz komunikację z telewizorem w domowym salonie, umożliwiając np. strumieniowanie filmów. Oczywiście jeśli ten patent zostanie kiedykolwiek zrealizowany i nie jest primaaprilisowym żartem (w końcu mamy początek kwietnia).

Niemal na pewno takim żartem jest inny patent pokazujący okulary z wsuwanym w oprawki iPhonem. Musielibyśmy wtedy sterować urządzeniem za pomocą własnych rzęs.

[via 1up i Engadget]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościiphoneapple

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.