Apple Kinect? Gdyby nie prawnicy...

Firma PrimeSense, która opracowała technologię będącą sercem Kinecta, próbowała najpierw sprzedać ją Apple.

marcindmjqtx

W 2008 roku grupa izraelskich inżynierów pracujących dla wojska, opracowała PrimeSensor - układ obróbki obrazu pozwalający określić rozmiary pomieszczenia na które patrzy kamera i wyróżnić w nim sylwetki ludzi. Wiedzieli, że mają w rękach coś rewolucyjnego, i zatrudnili Inona Berachę aby sprzedał produkt PrimeSense firmie, która będzie w stanie go wykorzystać.

Jak opisuje serwis Cult of Mac, Beracha wyruszył do Krzemowej Doliny i pierwszą firmą z jaką nawiązał kontakt było Apple. Jednak zanim w ogóle można było przejść do konkretnych negocjacji, Apple zarzuciło szefa PrimeSense taką ilością umów o poufności i innych porozumień, że ten - jak stwierdził w rozmowie z przedstawicielem Cult Of Mac - po prostu odpuścił. Wiedział, że chociaż Apple wydaje się idealnym odbiorcą PrimeSensora, inne firmy też docenią rynkowy potencjał tej technologii.

Istotnie, niewiele później okazało się że "sztywny" Microsoft, kojarzony raczej z nudnymi aplikacjami biznesowymi okazał się przyjaźniejszy.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Steve'owi Jobsowi nie udało się pozyskać czegoś co stało się później żyłą złota. Osiem lat wcześniej Apple negocjowało kupno studia Bungie, które stworzyło znaną grę Halo. Wtedy też ubiegł ich Microsoft, a Halo dziś jest perłą w koronie XBoxa.

[Na podstawie Cult of Mac, Macrumors]

Janusz A. Urbanowicz

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościkinectapple
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.