Apocalipsis: Harry at the end of the world - dodatek do gry już dziś!

Strona głównaApocalipsis: Harry at the end of the world - dodatek do gry już dziś!
27.08.2018 11:15
Apocalipsis: Harry at the end of the world - dodatek do gry już dziś!
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Dostaniemy możliwość wcielenia się w Zulę, ukochaną bohatera z podstawowej części gry.

bEUleQCZ

To zabawne, jak niektóre gry chodzą parami i obcowanie z jedną wywołuje z pamięci drugą, która wcale nie musi być z nią powiązana, ale po prostu pasują do siebie. Miałam tak w weekend, kiedy to w ramach nadrabiania przygodówkowych zaległości grałam w Earthworms. Dokładnie tego samego dnia, kiedy pojawiła się surrealistyczna produkcja All Those Moments, wyszedł też tytuł Punch Punk Games - Apokalipsis: Harry at the End of the World. Zauroczył mnie średniowieczną stylistyką i ponurym klimatem, chociaż liczyłam na to, że spędzimy z sobą więcej czasu (moje wrażenia z gry możecie przeczytać tutaj). I chyba ściągnęłam myślami dzisiejszy mail, w którym Klabater poinformował, że pojawił się dodatek.

325489035143559132

Bohaterem gry był chłopak o imieniu Harry, którego ukochana, Zula, została oskarżona o czary i stracona. Harry niczym Orfeusz postanawia wyruszyć do krainy zmarłych i wydobyć stamtąd duszę dziewczyny. W trakcie podróży natrafia jednak na dziwne wzmianki na jej temat, które zdają się sugerować, że może faktycznie parała się ona magią? Ale Harry nie ma wątpliwości co do niewinności Zuli.

325489035143690204

Co innego gracze. Dlatego też Klabater wydał dodatek poświęcony przygodom dziewczyny - Pewnej nocy w lesie. Będzie miał on charakter prequela do podstawowej gry, w którym wcielimy się w Zulę.

bEUleQDb

Dodatek kosztuje 1,99 USD. Ma premierę dziś, zaś w najbliższej przyszłości gra ukaże się na konsole, w tym na Switcha, który coraz bardziej jawi mi się jako platforma idealną dla gier przygodowych.

Udostępnij:
bEUleQDl
Komentarze (3)
bEUleQDX