Apex Legends lada moment zarobi 2 miliardy dolarów

Apex Legends lada moment zarobi 2 miliardy dolarów

Apex Legends
Apex Legends
Karolina Kowasz
06.08.2021 16:31

Popularna pierwszoosobowa strzelanka Apex Legends osiągnęła już miliard dolarów zarobku. Produkcji udało się tego dokonać jeszcze w marcu bieżącego roku. Na tym jednak nie kończą się oczekiwania dochodowe jej twórców.

Zgodnie z doniesieniami TweakTown, producent tytułu sądzi, że Apex Legends może przekroczyć nawet próg dwóch miliardów dolarów. Co więcej, EA sądzi, że grze uda się to osiągnąć w przeciągu zaledwie dwóch lat.

Wyjątkowo udana produkcja

Twórcy gry potwierdzają, że respawn battle royal przyczynił się do rozwoju Apex Legends. To dzięki niemu udaje się ciągle napędzać, i tak już dobre, wyniki tytułu. Dyrektor finansowy Blake Jorgensen stwierdził, że to co się dzieje jest absolutnie niesamowite. Osiągnięcie prawie dwóch miliardów w przeciągu dwóch lat jest niespodziewane w tej branży.

Na tym jednak nie koniec zachwytów. Jorgensen przekazał, że EA ma bardzo duże zaufanie do marki i oczekuje, że będzie ona rosła o miliard dolarów każdego roku. Zauważył również, że usługi działają znacznie lepiej, niż się spodziewano, dzięki ciągłemu rozwojowi.

Przyszłość marki

Jak więc widać z powyższej wypowiedzi, EA sądzi, że ma w swoich rękach kurę znoszącą złote jaja. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki, trudno im się dziwić. Mimo wszystko oczekiwanie dochodów na poziomie miliarda dolarów każdego kolejnego roku może być ciężkie do zrealizowania.

O ile nowa gra mobilna Apex pomoże podnieść roczne zarobki, tak czas pokaże czy przewidywania Jorgansena sprawdziły się. Póki co wszyscy czekamy niecierpliwie na przekroczenie progu dwóch miliardów, co ma nastąpić już niedługo.

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)