Apex Construct z olbrzymim wzrostem sprzedaży... przez pomyłkę

Gra nie ma nic wspólnego z Apex Legends.

Apex Construct z olbrzymim wzrostem sprzedaży... przez pomyłkę

Wydana w marcu zeszłego roku na VR-a gra akcji Apex Construct zanotowała w ciągu ostatnich 2 tygodni znaczny wzrost zainteresowania graczy. Wszystko w związku z premierą szalenie popularnego Apex Legends.

Podobieństwo nazw dwóch gier jest oczywiście całkowicie przypadkowe, bo jakżeby inaczej, skoro Construct wyszedł prawie rok temu (no chyba że to Respawn postanowił się wypromować na czyimś sukcesie, hehe). Jeden z twórców Apex Construct dzieli się faktami i swoją reakcją na nie we wpisie na Reddicie.

Obraz

Można tam przeczytać. Dodaje, że te zakupy prawdopodobnie zostaną zwrócone (Steam pozwala na zwórcenie gry nawet bez powodu w ciągu dwóch tygodni od zakupu jeżeli nie grało się w nią dłużej niż 2 godziny), ale na razie wyniki finansowe wyglądają bardzo dobrze.

Nie wszystkie efekty są jednak pozytywne. Wraz ze wzrostem sprzedaży pojawiło się wiele nowych negatywnych recenzji gry, pochodzących od graczy, którzy poczuli się oszukani. Oczywiście twórcy Apex Construct niczym tu nie zawinili, a całość to po prostu nieporozumienie.

Obraz

Autor wpisu kończy go zapewniając, że sprawie przygląda się w tej chwili zespół Steam Community. Być może Valve zaproponuje jakieś rozwiązanie, które pozwoli uniknąć dalszego zamieszania.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.