Anulowane edycji kolekcjonerskich Cyberpunk 2077? CD Projekt Red wyjaśnia [AKTUALIZACJA]

Anulowane edycji kolekcjonerskich Cyberpunk 2077? CD Projekt Red wyjaśnia [AKTUALIZACJA]
13.07.2020 13:32
Anulowane edycji kolekcjonerskich Cyberpunk 2077? CD Projekt Red wyjaśnia [AKTUALIZACJA]

Do osób, które zamówiły kolekcjonerki w pre-orderze przyszły niepokojące listy.

W kwietniu CDP, legendarny polski dystrybutor gier, ogłosił upadłość. A to właśnie on miał realizować dostawę kolekcjonerskich edycji "Cyberpunk 2077". CD Projekt Red szybko poinformował, że nie będzie problemu z ich dostarczeniem - sprawę przejmą oni sami.

"Wszystkie złożone zamówienia zostaną zrealizowane. Cenega będzie kontynuować zbieranie zamówień na standardową wersję gry w sieciach sprzedaży i sklepach online. Natomiast zamówienia przedpremierowe, które zostały złożone na Edycję Kolekcjonerską gry, zostaną zrealizowane bezpośrednio przez CD PROJEKT RED" - informował Radek Grabowski, szef działu PR w CDPR.

Dziś jednak do rąk nabywców (np. Łukasza Michalika z Gadżetomanii) trafił niepokojący list o takiej treści:

325306704286070748

Oprócz prawniczego żargonu, dotyczącego zgłoszenia upadłości CDP, interesujący jest ostatni akapit na pierwszej stronie. "Zobowiązanie ww. upadłego do dostarczenia produktu Cyberpunk 2077 z dniem 11 maja 2020 r. zmieniło się na zobowiązanie do zwrotu środków pieniężnych".

CD Projekt Red na swoich profilach w mediach społecznościowych uspokaja i pisze: "Gwarantujemy, że wszyscy, którzy zamówili grę Cyberpunk 2077 (Edycja Kolekcjonerska oraz Standardowa) za pośrednictwem oficjalnego sklepu należącego do naszego poprzedniego dystrybutora w Polsce, CDP sp. z o.o. w upadłości, otrzymają swoje zamówienia bez dodatkowych opłat i formalności. Jako CD PROJEKT RED przejęliśmy odpowiedzialność za dostarczenie gry. Osoby, które zamówiły grę otrzymają od nas dziś maile w tej sprawie. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań lub zmian dotyczących zamówienia prosimy o kontakt na adres zamowienia_pl@cyberpunk.net".

Osoby, które zamówiły kolekcjonerki, informują nas, że otrzymali podobne zapewnienia od twórców gry. "Przede wszystkim – CD PROJEKT RED gwarantuje, że gra do Ciebie trafi, niezależnie od tego, czy otrzymałeś/-aś wiadomość od syndyka o innej treści. We wszystkich kwestiach związanych z odebraniem Gry najlepiej kontaktuj się bezpośrednio z nami".

I chyba najważniejsza informacja: "Wobec zaistniałej sytuacji CD PROJEKT RED postanowiła przyjąć na siebie zobowiązanie i odpowiedzialność za dostarczenie Gry oraz ewentualne dokonanie zwrotów wpłaconych kwot osobom, które odstąpiły od umowy po dniu ogłoszenia upadłości CDP".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)