Anulowane edycji kolekcjonerskich Cyberpunk 2077? CD Projekt Red wyjaśnia [AKTUALIZACJA]

Anulowane edycji kolekcjonerskich Cyberpunk 2077? CD Projekt Red wyjaśnia [AKTUALIZACJA]

Anulowane edycji kolekcjonerskich Cyberpunk 2077? CD Projekt Red wyjaśnia [AKTUALIZACJA]
Barnaba Siegel
13.07.2020 13:32, aktualizacja: 13.07.2020 16:29

Do osób, które zamówiły kolekcjonerki w pre-orderze przyszły niepokojące listy.

W kwietniu CDP, legendarny polski dystrybutor gier, ogłosił upadłość. A to właśnie on miał realizować dostawę kolekcjonerskich edycji "Cyberpunk 2077". CD Projekt Red szybko poinformował, że nie będzie problemu z ich dostarczeniem - sprawę przejmą oni sami.

"Wszystkie złożone zamówienia zostaną zrealizowane. Cenega będzie kontynuować zbieranie zamówień na standardową wersję gry w sieciach sprzedaży i sklepach online. Natomiast zamówienia przedpremierowe, które zostały złożone na Edycję Kolekcjonerską gry, zostaną zrealizowane bezpośrednio przez CD PROJEKT RED" - informował Radek Grabowski, szef działu PR w CDPR.

Dziś jednak do rąk nabywców (np. Łukasza Michalika z Gadżetomanii) trafił niepokojący list o takiej treści:

Obraz

Oprócz prawniczego żargonu, dotyczącego zgłoszenia upadłości CDP, interesujący jest ostatni akapit na pierwszej stronie. "Zobowiązanie ww. upadłego do dostarczenia produktu Cyberpunk 2077 z dniem 11 maja 2020 r. zmieniło się na zobowiązanie do zwrotu środków pieniężnych".

CD Projekt Red na swoich profilach w mediach społecznościowych uspokaja i pisze: "Gwarantujemy, że wszyscy, którzy zamówili grę Cyberpunk 2077 (Edycja Kolekcjonerska oraz Standardowa) za pośrednictwem oficjalnego sklepu należącego do naszego poprzedniego dystrybutora w Polsce, CDP sp. z o.o. w upadłości, otrzymają swoje zamówienia bez dodatkowych opłat i formalności. Jako CD PROJEKT RED przejęliśmy odpowiedzialność za dostarczenie gry. Osoby, które zamówiły grę otrzymają od nas dziś maile w tej sprawie. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań lub zmian dotyczących zamówienia prosimy o kontakt na adres zamowienia_pl@cyberpunk.net".

Osoby, które zamówiły kolekcjonerki, informują nas, że otrzymali podobne zapewnienia od twórców gry. "Przede wszystkim – CD PROJEKT RED gwarantuje, że gra do Ciebie trafi, niezależnie od tego, czy otrzymałeś/-aś wiadomość od syndyka o innej treści. We wszystkich kwestiach związanych z odebraniem Gry najlepiej kontaktuj się bezpośrednio z nami".

I chyba najważniejsza informacja: "Wobec zaistniałej sytuacji CD PROJEKT RED postanowiła przyjąć na siebie zobowiązanie i odpowiedzialność za dostarczenie Gry oraz ewentualne dokonanie zwrotów wpłaconych kwot osobom, które odstąpiły od umowy po dniu ogłoszenia upadłości CDP".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)