Antydepresanty skutecznym lekiem na StarCrafta

Czuję się trochę, jakbym pisał dla portalu o zdrowiu, nie o grach. Nieważne. Tak czy inaczej, pewna grupa koreańskich psychiatrów postanowiła farmakologicznie leczyć uzależnienie od gier (konkretnie StarCrafta). I odniosła sukces - mózgi graczy słabiej reagują na zdjęcia Zerglingów. Poważnie.

marcindmjqtx

21.08.2010 | aktual.: 06.01.2016 16:24

Zacznijmy od początku. Badania zostały przeprowadzone na grupie jedenastu uzależnionych graczy. Każdy z nich grał w StarCrafta co najmniej cztery godziny dziennie (hej, nie było jeszcze tak źle!). Sześciu z nich miało z tego powodu problemy w szkole, dwóch nawet się rozwiodło.

Psychiatrzy koreańscy przez sześć tygodni podawali delikwentom Bupropion - lek antydepresyjny, używany zwykle w leczeniu uzależnienia nikotynowego. I odnieśli sukces. Po tym okresie czas, który leczeni spędzali na graniu, spadł o 35.5%.

Co więcej, specjalistyczne badania wykazały, że mózgi graczy słabiej reagują na obrazki przedstawiające Zerglingi. Niestety, nie przeprowadzono osobnych testów dla Terran i Protossów.

W zasadzie chciałem teraz napisać coś ironicznego, ale to, jeśli się nad tym głębiej zastanowić, nie jest zabawna informacja. Uzależnienie od gier jest poważnym problemem w Korei Południowej. Skoro próbuje się je leczyć farmakologicznie, to znaczy, że naprawdę musi być źle.

Swoją drogą, krótkie zobrazowanie różnic kulturowych na koniec. We wczorajszej wiadomości podanej przez Lewika, możecie przeczytać o uzależnionym graczu, który twórców Lineage II podał do sądu. W Korei Południowej takie osoby się, jak widać, leczy.

[via Wired]

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościstarcraft 2starcraft
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.