Co to będzie za gra?

bETgQZXF

Podczas PAX West BioWare opowiedział co nieco o Anthem oraz pokazał fragment rozgrywki w ramach wideo zatytułowanego "Out world, my story". Materiałowi wideo towarzyszy narratorka, która objaśnia specyfikę projektu. Anthem ma być oryginalnym połączeniem RPG oraz multi. Elementem RPG mają być m.in. dialogi, ale nie tak rozbudowane jak w klasycznych izometrycznych grach z tego gatunku. Sprowadzać się będą do wyboru jednej z dwóch opcji.

Anthem Gameplay Features – Our World, My Story Trailer

Nasze poczynania mają się dobyć szerokim echem w świecie Anthem, a zwłaszcza w forcie Tarsis. Wideo nie zdradza jednak, jaki będzie charakter ani zasięg akcji gracza.

bETgQZXH

Wersja demo pokaże się 1 lutego 2019 i będzie dostępna dla osób, które dokonają przedpremierowego zamówienia gry oraz dla abonentów EA Access. Cała zaś gra pojawi się 22 lutego na PC, PS4 oraz Xbox One.

325488445810489308

Problem, przynajmniej w moim przypadku, polega na tym, że wciąż ciężko mi tę grę ugryźć i zaszufladkować. Problemy z kategoryzacją mogą być wielką zaletą, pod warunkiem, że są wynikiem świadomych wyborów deweloperów i ich przemyślanego projektu. Nie szukam tu logiki - nasz świat nie jest do końca logiczny, nie znamy wszystkich zasad nim rządzących, ludzie wokół mnie postępują w sposób często niezrozumiały. Ale całość jako taka jest klarowna.

325488445810620380

Kupuję świat Mass Effecta, Deus Exa, Divinity: Original Sins, nawet tej nielubianej w redakcji Polygamii Numenery. Ale Anthem za każdym razem pokazuje mi ludzi w jetpakami na plecach latających po wąwozach i ubijających potwory jak z Elexa, a w tle mówi o tym, że mogę po swojemu kreować historię głównego bohatera. Wolałabym ujrzeć większy fragment rozmowy i eksplorację jakiegoś miasta, a nie tylko kolejny piękny wodospad. Czym jesteś, Anthem? Na czym ma polegać podróżowanie z przyjaciółmi, dzielimy się skarbami, gramy w tym jakieś konkretne role, czy po prostu radośnie wybijamy faunę Anthem, a potem każdy ma swoje pięć minut w oddzielnej instancji wewnątrz fortu Tarsis?

325488445810751452

Pod koniec zostawiam Wam jeszcze jedną grafikę - takiego Anthem jestem najbardziej ciekawa. Mieszkańców, ich wierzeń, kultury i polityki. Pokażcie mi życie na Anthem!

325488445810882524

I już kończąc wątek - Anthem będzie zawierał mikropłatności, ale dotyczyć one mają tylko kosmetyki. I kupienie ich ma być opcją dla leniwych albo niecierpliwych, bowiem wszystkie te przedmioty będą poukrywane w grze.

Komentarze (10)
bETgQZYD