Animal Crossing: New Horizons – blisko 12 milionów kopii sprzedanych w raptem 12 dni

Animal Crossing: New Horizons – blisko 12 milionów kopii sprzedanych w raptem 12 dni

Animal Crossing: New Horizons – blisko 12 milionów kopii sprzedanych w raptem 12 dni
Bartosz Witoszka
07.05.2020 11:47

Sama konsola, mimo koronawirusa, również zalicza dobry wynik sprzedażowy.

Nie spodziewałem się, że tak mocno zainteresuje mnie temat Animal Crossing: New Horizons – nie spędziłem w grze ani minuty, ale przyglądanie się temu wszystkiemu dało i w zasadzie dalej daje masę frajdy, o czym niejednokrotnie wspominałem w tekstach pod tym tagiem. Nie powinna być zatem wielkim zaskoczeniem informacja  z najnowszego raportu finansowego Nintendo, w którym wydawca chwali się, że w ledwie dwa tygodnie od premiery tytuł trafił do blisko 12 milionów graczy na całym świecie.

Obraz

A sama konsola również poradziła sobie świetnie i mimo problemów z produkcją nowych egzemplarzy czy szeroko rozumianą dystrybucją (niedobry koronawirus) od początku stycznia wysłano do sklepów trzy miliony Switchy. Łącznie mowa zatem o 55,77 miliona konsol, które w ten lub inny sposób trafiły do użytkowników. Nie jest to rzecz jasna rekord (ten należy do NES-a – mowa o prawie 62 milionach egzemplarzy), ale i tak jest to doskonały wynik, biorąc pod uwagę to, że Switch jest z nami dopiero trzy lata.

Obraz

W przypadku molochów stanowiących “must have” na przenośno-stacjonarnej konsoli, Nintendo również podzieliło się informacjami sprzedażowymi. I tak – The Legend of Zelda: Breath of the Wild osiągnęło taką samą sprzedaż, jak Super Mario Odyssey (17,41 miliona kopii), wyprzedzając tym samym Pokemon Sword/Shield (17,37 miliona egzemplarzy). Niekwestionowanym królem pozostaje Mario Kart 8 Deluxe ze sprzedażą na poziomie 24,77 miliona kopii, a niestrudzenie goni go Super Smash Bros. Ultimate z wynikiem 18,84 miliona.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)