Analitycy: Wii uratowało PS3

Analitycy: Wii uratowało PS3

Analitycy: Wii uratowało PS3
marcindmjqtx
07.11.2009 11:43, aktualizacja: 07.01.2016 16:22

Według analityków z DFC Intelligence, to nie napęd Blu-ray czy świetne tytuły uratowały Sony przed porażką po wydaniu PlayStation 3. Uważają oni, że zadecydował o tym... sukces Nintendo Wii.

Skąd taki wniosek? Według nich, największym zagrożeniem dla Sony byłoby całkowite zdominowanie rynku przez Xbox 360, czemu zapobiegło właśnie Wii.

Zamiast tego konsumenci kupowali częściej Nintendo Wii. Xbox 360 miał solidną sprzedaż, ale nie dość dużą, aby Microsoft uzyskał przewagę rynkową.

Według analityków przyszłość PS3 wygląda nieźle. Filmy w formacie Blu-ray stają się coraz popularniejsze, zwiększając atrakcyjność platformy Sony, podobnie jak niedawne obniżki cen i nadchodząca premiera God of War III.

Oprócz tego, według analityków z firmy OTX, w przypadku wieloplatformowych serii gier, jak Assassin's Creed czy Modern Warfare gracze, którzy w pierwszą część grali na 360 w sequele coraz częściej grać będą na PS3. Jeśli chodzi o Modern Warfare 2 kluczowa jest zapewne możliwość darmowego korzystania z trybu gry wieloosobowej.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)