Analitycy: Ceny gier "zdrowsze" niż w poprzedniej generacji

Analitycy: Ceny gier "zdrowsze" niż w poprzedniej generacji
marcindmjqtx

25.11.2009 01:45, aktual.: 07.01.2016 16:22

Według analityków z firmy EEDAR, o kondycji branży dobrze świadczy to, że premierowe ceny gier na 360 i PS3 utrzymują się obecnie dłużej niż kiedyś, mimo ekonomicznej recesji.

Oczywiście fakt ten leży w interesie wydawców, ale na pewno nie w interesie graczy, którzy woleliby, aby ceny starszych gier szybko spadały. Według raportu ceny utrzymują się jednak o aż rok dłużej niż w przypadku gier na PS2 i pierwszego Xboxa, szczególnie w przypadku wysokobudżetowych, dobrze ocenianych tytułów.

Średnie ceny gier prawdopodobnie w najbliższym czasie spadną, jednak hardkorowi gracze nie mają się z czego cieszyć - spowoduje to napływ tytułów dla niedzielnych graczy korzystających z Natala i różdżek Sony, których ceny mają być podobne do ich odpowiedników na Wii. Konsola Nintendo jest też jedyną, w przypadku której ceny gier spadają szybciej niż w poprzedniej generacji. Nie ma to jednak wpływu na resztę rynku.

Nintendo i jego konsola działają w próżni; jego trendy sprzedażowe, sposoby na sukces, a nawet technologia idą prostopadle do reszty branży.

Cały raport pobrać można w formacie PDF tutaj.

[via GI.biz]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)