Among Us. 430 tys. osób oglądało stream amerykańskiej polityk

Among Us. 430 tys. osób oglądało stream amerykańskiej polityk
21.10.2020 11:04
Among Us. 430 tys. osób oglądało stream amerykańskiej polityk

Alexandria Ocasio-Cortez amerykańska demokratka z Nowego Jorku zapytała na Twitterze czy ktoś chce z nią zagrać w "Among Us". A wszystko by namawiać do pójścia na wybory.

Nikogo chyba zanadto nie zdziwi, że wśród przeszło 9 mln osób znalazła się rzesza chętnych. Nie chodziło jednak o sam fakt zagrania z ludźmi. Akcja miała namówić Amerykanów do pójścia na wybory prezydenckie.

Pomysł "zażarł". Na odzew kongresmenki odpowiedziała nie tylko masa ludzi z Twittera, ale również śmietanka streamerów z Twitcha. Efekt? Ponad 430 tys. widzów.

Do wspólnego grania w "Among Us", hit ostatnich miesięcy, dołączyli m.in. Pokimane (6 mln widzów na Twitchu), Hasa Piker z lewicowego kanału informacyjnego YouTube'owego The Young Turks (niespełna 5 mln subskrypcji) czy Dr. Lupo (4,3 mln widzów na Twitchu). A na tym lista się nie kończy: Disguised Toast, Moistcr1tikal, Myth, Mxmtoon, Jacksepticeye, Valkyrae czy Corpse.

Kotaku wyliczyło, że dodając transmisje ze wszystkich kanałów, w sumie rozgrywkę oglądało ponad 600 tysięcy osób. Co ciekawe, już sam wynik Alexandria Ocasio-Cortez daje jej trzecie miejsce wśród rekordzistów z największą liczbą widzów na kanale indywidualnego streamera w historii Twitcha.

Jak wypadła kongresmenka? Sama przyznała, że bardzo się denerwowała, ale z relacji obserwatorów wynika, że z czasem zrelaksowała się i w zabawny sposób komentowała sytuacje na ekranie.

Podczas rozgrywki zachęcała widzów do pójścia na wybory lub głosowania zdalnego. Tłumaczyła sytuację w amerykańskiej służbie zdrowia, ale obyło się bez propagandy w którąkolwiek ze stron. Głównie skupiała się jednak na komentowaniu tego, co dzieje się w trakcie gry.

Od razu nasuwa się pytanie: czy takie akcje podniosą frekwencję wyborów? Czy będą miały realny wpływ na ich wyniki? Czy politycy chętniej sięgną do świata gier wideo? A jeśli tak, to czy trend dotrze do Polski? I czy doczekamy się sesji Fall Guys z czołowymi reprezentantami polskiej sceny politycznej obu stron?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)